Jättikirppikseltä kukaan varannut pöytää?

Onko siis kukaan ennakkoon varannut pöytää? Saako niitä hinnoittelu lappusia jo sieltä vai pitääkö odotella,että virallisesti avaavat?
5866
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Kaikki pöydät on jo varattu 15 vuodeksi eteen päin.

Äänestä
  • onko siis sama kirppispitäjä kuin torikadun kirppiksellä aikanaan? puhelinnumero on sama.....

    Äänestä

  • kirppisfani kirjoitti:

    onko siis sama kirppispitäjä kuin torikadun kirppiksellä aikanaan? puhelinnumero on sama.....

    ei ole.ovat ostaneet torikadunkirppiksen kalusteet,varaston ja puhelin numeron.
    noin 60 pöytää etukäteen varattu.

    onhN TÄÄLLÄ MYÖS KAUPPAHUONEENKIRPPIS JOSSA ON LYHYET JONOT.
    JUPPALAAN ON KUUKAUSIEN JONOT.

    Äänestä

miten niitä lappuja saa? siis saako ennakkoon hakea vai miten? Kertoisko joku joka pöydän on varannu...

Äänestä

tuli tieto, että heidän vuokraamassaan tilassa ei saa myydä tai jotain... Eli kirppis aukeaa joskus mutta sitä ei tiedä että milloin ja missä. Argh! Ja mä kun ehdin jo laitella lappusia tavaroihin (niitä sai netistä tulostettua...)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Hilmanderi kirjoitti:

Onko siis kukaan ennakkoon varannut pöytää? Saako niitä hinnoittelu lappusia jo sieltä vai pitääkö odotella,että virallisesti avaavat?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu