Ryhtykää kaikki

Jos kuvittelette sen olevan niin ylellistä ja hyvin palkattua. Loppuisipa tämäkin kateellinen ja seksistinen kirjoittelu lyhyeen.
6447
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

...ne joita helppo homma ei kiinnosta, kouluttautukaa vastuunkantajiksi ja johtajiksi !

Äänestä

en todellakaan ole kateellinen vaan pidän matkustamohenkilökuntaa tässä taloudellisessa tilanteessa typeränä

Äänestä

On niin kovat hakujonot etten usko pärjääväni. Se jo kertoo jotain ammatin haluttavuudesta ja arvostuksesta. Ottakaa loparit vaan, teidän tilalle on heti uusia tulijoita.

Kun työntekijöistä on ylitarjontaa palkat eivät voi olla korkeat. Kysynnän ja tarjonnan laki. Mitä nyt ahneiden ammattiyhdistys yrittää vinouttaa tilannetta. Jumalattomalla ahneudella ei mitään rajaa, olette kaikki Mammonan riivaamia.

Äänestä
  • Eihän nyt shampanjan litkiminen uima-altaan äärellä viiden tähden hotellissa niin vaikeaa voi olla. Rohkeasti joukkoon vaan tienaamaan miljoonia tyhjästä!

    Äänestä

  • eduskuntaankin ole paljon hakijoita? Ai niin puhuitkin työntekijöistä, sorry.

    Äänestä

  • on löytynyt 120 soveltuvaa. Kolminkertainen määrä piti löytää, mutta ei löytynyt. Että ei se nyt ihan niin helppoa ole. Mutta turha täällä on selittää mitään ammatin vaativuudesta kun ei ketään edes viitsi kuunnella.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


lentoemänniksi!!! kirjoitti:

Jos kuvittelette sen olevan niin ylellistä ja hyvin palkattua. Loppuisipa tämäkin kateellinen ja seksistinen kirjoittelu lyhyeen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu