Jos kuvittelette sen olevan niin ylellistä ja hyvin palkattua. Loppuisipa tämäkin kateellinen ja seksistinen kirjoittelu lyhyeen.
Ryhtykää kaikki
lentoemänniksi!!!
6447
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
...ne joita helppo homma ei kiinnosta, kouluttautukaa vastuunkantajiksi ja johtajiksi !
en todellakaan ole kateellinen vaan pidän matkustamohenkilökuntaa tässä taloudellisessa tilanteessa typeränä
On niin kovat hakujonot etten usko pärjääväni. Se jo kertoo jotain ammatin haluttavuudesta ja arvostuksesta. Ottakaa loparit vaan, teidän tilalle on heti uusia tulijoita.
Kun työntekijöistä on ylitarjontaa palkat eivät voi olla korkeat. Kysynnän ja tarjonnan laki. Mitä nyt ahneiden ammattiyhdistys yrittää vinouttaa tilannetta. Jumalattomalla ahneudella ei mitään rajaa, olette kaikki Mammonan riivaamia.
Eihän nyt shampanjan litkiminen uima-altaan äärellä viiden tähden hotellissa niin vaikeaa voi olla. Rohkeasti joukkoon vaan tienaamaan miljoonia tyhjästä!
eduskuntaankin ole paljon hakijoita? Ai niin puhuitkin työntekijöistä, sorry.
on löytynyt 120 soveltuvaa. Kolminkertainen määrä piti löytää, mutta ei löytynyt. Että ei se nyt ihan niin helppoa ole. Mutta turha täällä on selittää mitään ammatin vaativuudesta kun ei ketään edes viitsi kuunnella.