LIMOVIIKUNA

alkaa tiputtaa lehtiä tosi paljon.On ikkunan vieressä lattialla, vieressä on patteri.Saako oksia leikata?Ruukku on iso ja multa keväällä vaihdettu.Miten huoneen vaihdos vaikuttaa limoon?
KIITOS
1220
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

tippua tähän aikaan. Hyvä jos voit siirtää kasvia hieman kauemmaksi patterista. Huoneen vaihdoksella ei pitäisi tähän aikaan vuodesta olla merkitystä.

Limoa voi leikata reippaallakin kädellä, oikeastaan pitääkin! Mutta se kannattaa tehdä vasta kevättalvesta, kun kaikki vanhat lehdet ovat tippuneet.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


minni7111 kirjoitti:

alkaa tiputtaa lehtiä tosi paljon.On ikkunan vieressä lattialla, vieressä on patteri.Saako oksia leikata?Ruukku on iso ja multa keväällä vaihdettu.Miten huoneen vaihdos vaikuttaa limoon?
KIITOS

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu