Tietääkö kukaan...

onko millään sähkölaitoksella myynnissä sellaista sähköä, joka on tuotettu itäydinvoimalla, kivihiiltä polttamalla tai jollain muulla tosi törkysellä tavalla - mutta, joka olis tosi halpaa? Sellaisesta alkais nyt oleen näillä sähkön hinnoilla tarvetta.
2528
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

hintaan eli ostavat halvalla ja myyvät kalliilla sinulle.

Äänestä
  • ...myös yhtiöille. Eipä enää saa sähköä pörssistä parilla sentillä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


tietääks? kirjoitti:

onko millään sähkölaitoksella myynnissä sellaista sähköä, joka on tuotettu itäydinvoimalla, kivihiiltä polttamalla tai jollain muulla tosi törkysellä tavalla - mutta, joka olis tosi halpaa? Sellaisesta alkais nyt oleen näillä sähkön hinnoilla tarvetta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu