Pikkusen pidemmät kesälomat telakoilla!

Soitin AKERIN Telakalle,Raumalle kun hakivat työntekiöitä,kesäkuussä-06,sanoivat että ottavat kesälomien jälkeen yhteyttä,eipä ole kuulunut.Eli aivan turha valittaa ettei suomesta saa työvoimaa.Nimim:14 vuotta telakoilla.
3673
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Rauman telakan pääsy vaatimus on juoda etikkaa 2dl ammuisin 2kk.n ajan,että saadaan se perus telakkalainen ilme.No sleeppareita siteeraksen,(Puola on ihmemaa).

Äänestä

sulla on liikaa ammattitaitoa ,joutuisivat maksamaan liikaa palkkaa .
ne haluaa sinne halpatyövoimaa ,(kokemattomia tai polakkeja ).

Äänestä
  • mitähän Aker maksais tunnilta kun kokemusta löytyy 3 vuotta sisustustyöstä telakoilla? Kiitos!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


.......................... kirjoitti:

Soitin AKERIN Telakalle,Raumalle kun hakivat työntekiöitä,kesäkuussä-06,sanoivat että ottavat kesälomien jälkeen yhteyttä,eipä ole kuulunut.Eli aivan turha valittaa ettei suomesta saa työvoimaa.Nimim:14 vuotta telakoilla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu