Myydäänkö Espanjassa prepaid-sim -kortteja ja minkä hintaisia ne ovat. Onko homma sama kuin Suomessa, että paketissa on uusi puh.numero?
Prepaid-kortit Espanjassa
Tyttydyy
3463
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Hei !
Kyllä myydään, hintaa just nyt en muista mutta homma on se sama kuin täällä.
¡Chao!
Sama homma kuin Suomessa. Elikkä otat uuden numeron, se maksaa noin 25 euroa, mutta siihen tulee puheaikaa noin 17-18 euroa. Riippuu tietty minkä liittymän otat. Sitten puheaikaa voi ladata nettikahviloissa, 24h-kaupoissa ja liittymäkaupan omissa kaupoissa ym.
puhelut on aika paljon suomen hintoja kalliimpia. itselläni on ollut movistarin liittymä, sillä siinä hyvä kuuluvuus, vaikka ei olekaan kaikista halvin... vodafone muistaakseni oli ainakin viime vuoden puolella kallein valinta. jos olet pidempään espanjassa voit myös prepaidiin saada kännykän kytkykaupassa tällaisen diilin tehdessäsi.