Mitä mieltä olette parveketupakoinnista!! Onko naapurit tulleet valittamaan kuinka herkästi?? Nyt onkin valittajamummoilla ja tärkeilijöillä tekemistä, kun kyttäävät kuka polttaa ja kuka ei??!! Ja kuka paskattaa koiraansa ja kerääkö taskuunsa paskat!!!
Mitä mieltä
parveketupakoinnista??
6572
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Koirani voin paskattaa parveketupakoijan parvekkeen alapuolelle, ja kyllä se paska äkkiä löytyy joko ikkunastasi tai parvekkeelta. Ei tarvinnu kuin kerran ärähtää viereisen parvekkeen tupakoijalle, niin johan loppui se vitun löyhkä.
Outoa tupakkaa se naapurisi polttikin kun siitä vitunlöyhkä lähti!
Juu, vanha mummo se oli sellanen samanlainen pässi kuin sinä
jos paskan heittäisit, niin panisin sinut nuolemaan sen sieltä!!!
No hyvä. Minä ja ihmisen paras ystävä tullaan jutuille jos kerrot osoitteen..
On hävytöntä, että naapurin parvekkeelta tulee omalleni kaikenlaisia häiriöitä. Siksi onkin ehdottomasti kiellettävä parvekkeella tupakointi, pizzan syönti (hajuhaitat ja mussutus), alkoholin nauttiminen (iloinen nauru ärsyttää valtavasti), piereksiminen, cokiksen juonti (aiheuttaa röyhtäilyä) ja sisätilojen tuuletus parvekkeelle (sisähajut pääsevät naapurin parvekkeelle).
Näin toimien saattaisimme saada sen ahdasmielisen naapurin tyytyväiseksi. No tyytyväiseksi sellaista ei saa millään, mutta olisipahan hänellä yksi aurinkoinen aamu!