Onko kellään tietoa, mistä saa -95 e38 mallin seiskapuolikkaasen navigaattoriin cd levyjä.Ja onko suomen kartastoa saatavilla? Olisin myös tyytyväinen jos joku kertois joitain kivoja linkkejä liittyen kyseiseen autoon. -kiitos
E 38 navigaattori
veijo
3423
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
http://www.e38.org/
http://www.7-forum.com/modelle/e38/
http://www.realoem.com/bmw/select.do
multa löytyy ainakin -00 malliin sopiva navi-CD (1/2006 Skandinavia).
Jos laitat tänne yhteystietosi niin otan yhteyttä.
Ja onnittelut, hienon auton olet hommannut!
joko myit levyn vai onko vielä myynnis..?
Kyllä levyjä saa, sekä BMW-liikkeestä (perustuu NAVTEQin aineistoon), että http://www.karttakeskus.fi (TeleAtlas). Karttakeskukselta löytyy nimellä Suomi Skandinavia MRE, VDO Dayton, Teleatlas 2006-2007, CD (178€).
Sama levy käy käsittääkseni kaikkiin cd-lukijalla varustettuihin seiskan naveihin vuosimalliin 2001 asti. DVD-versio on sitten erikseen.
Jos hankit käytetyn, niin kartan täytyy olla 2005-mallia tai uudempi, että siinä on koko Suomi kartoitettuna.
Uusia, ylimääräisiä pohjoismaiden BMW navi-romppuja on yleensä Ebayssä myynnissä 39 eurolla:
http://search.ebay.de/search/search.dll?satitle=bmw navi skandinavien&category0=
Noissa kai on ideana se, että myyjä on ostanut jonkun kokonaispaketin ja myy ylimääräiset periferialevyt pois. Tai sitten vain tekee rahaa myymällä yksittäin kaikki levyt pois.