Kuinka moni mies jää seksin jälkeen mielummin nukkumaan tyttöystävän viereen kuin lähtee omaan kotiin?
Kiinnostavaa tietää, sillä oma poikaystäväni lähtee melko aina mielummin kotiinsa. "Aika sama, kenen vieressä sitä nukkuu, kun ei kuitenkaan puhuta tai tehdä mitään" on tuttu lause hänen suustaan. Minulle se taas ei todellakaan ole yksi ja sama. On ihanaa herätä oman kullan vierestä ja nukkuukin paremmin..:)
Mistäköhän tälläinen käytös johtuu?
Kiinnostavaa tietää, sillä oma poikaystäväni lähtee melko aina mielummin kotiinsa. "Aika sama, kenen vieressä sitä nukkuu, kun ei kuitenkaan puhuta tai tehdä mitään" on tuttu lause hänen suustaan. Minulle se taas ei todellakaan ole yksi ja sama. On ihanaa herätä oman kullan vierestä ja nukkuukin paremmin..:)
Mistäköhän tälläinen käytös johtuu?
Vastaukset 8
Vanhimmat
heti seksin jälkeen on otettava etäisyyttä, esim, yksin vessaan, mutta sen jälkeen ehdottomasti oman kullan viereen nukkumaan!!
Panemisen jälkeen pesulle, sitten kullan viereen koko yöksi, sillä siinä voi ottaa uudelleen eteen ja voidaan nussia.
Joka lähtee aina kotiin seksin jälkeen, ei ole poikaystävä.
Herää jo. Hän pitää sinua vain panopuuna.
Joo, siltä se varmasti voi kuulostaa..mutta niin ei todellakaan ole. Tiedän sen 100-varmasti. Me kuitenkin seurustelimme YLI VUODEN ennen kuin aloitettiin sänkypuuhat...jos hän ei musta muuta kun seksiä haluiaisi, niin enköhän silloin olisi jo mennyt vaihtoon.
Onhan se miehelle helpompaa ja vaivattomampaa, jos voi käydä Sinua panemassa silloin tällöin. Ei tartte mennä ravintolaan tai nähdä muuten turhaa vaivaa, kun olet valmis hoito.
Ajattele nyt vähän itsekin pitemmän päälle suhdettanne..
Sorry, mutta faktoilta ei kannata silmiään ummistaa...ainakaan loputtomasti
Tuo aloitus ei kuulosta todellakaan miltään muulta kuin panopuulta olemiselta.
Jos oikeasti rakastaa toista, ei panemisen jälkeen lähdetä kotiin omaan sänkyyn.
Ei edes silloin vaikka panemisen jälkeen tulisi se "orgasmiahdistus" joita joillakin tulee. Tuo orgasmiahdistus, on suhteellisen yleinen juttu miehillä, mutta useimmilla se menee ohi parissa kymmenessä minuutissa.
Se toimii siten että orgasmin jälkeen ei voi sietää hetken aikaa ketään, eli suihkuun tai vessaan mennään äkkiä ja mieluummin yksin. Mutta siinä ajassa se menee yleensä ohi ja sitten kun on hiljalleen taas tultu maanpinnalle, voikin käpertyä toisen kainaloon.
Tuo että jätkä häipyy kotiinsa asti, ei ole mitään muuta kuin panemista. Jätkä lääppii ja pitää hyvänä että saa pillua palkinnoksi ja sitten kotiin nukkumaan että saa aamulla keittää itse omat kahvit eikä tarvi elää seurustelusuhdetta. Ja jos vielä on eletty seurustelusuhteessa vuosi ennenkuin ollaan menty sänkyyn, niin se ei todellakaan anna hyvää kuvaa tapahtuneesta.
"Sama se kenen vieressä nukkuu." Just just ja niinpä. Minäkin lähden tästä naapurin Tiinan viereen nukkumaan, saa oma vaimo kerrankin vetää hirsiä parisängyssä ihan vapaasti. Tosi kylmää puhetta, en voi uskoa että olet sietänyt tätä panijaasi näin kauan!
että odottaako vaimo kotona vaiko ei. Jos ei odota, jään yöksikin.
Kyllä ainakin itte vierelle jäisin yhteisen pesun jälkeen.. Ja jos himaan aina on lähdössä niin taitaa olla vähän panopuun meininkiä. sorry vaan.