Tavarapörssi

Eli komerot ja varasto pursuaa vaatteita ja huonekaluja, jotka joutaisivat kirpputorille myytäväksi. Ajattelin viedä ne Tavarapörssiin, koska siellähän voi myös huonekaluja myydä. Millaisia kokemuksia teillä on kyseisestä kirppiksestä? Meneekö tavara hyvin kaupaksi? Mites sitten, hakevatko esim. huonekalut kotoa, jos ei itsellä ole mahdollisuutta niitä viedä kirppikselle?
61561
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

on miulla senverran kokemuksia, että menee kaupaksi ne mitä ei varasteta. Uskomattoman paljon on näitä pitkäkyntisiä. Esim. Petosella vievät rivareitten pihoista kaiken irtilähtevän ovikoristeita myöten. Yksi näistä jolpeista on tunnistettu Hulkonkadun eräälle poikkikadun kulmille. Mullon ittellä kaks sheferiä niinettä joskus tiukan paikan tullen voidaan joutua kokeeseen, että kellä on nopeemmat jalat, jolpeilla vai koirilla.

Äänestä
  • varastetut ovikoristeet liittyvät tähän juttuun??????Kysymyshän oli tavarapörssistä ja kirpparista

    Äänestä

  • Onko ne varkaat nuotiokujalta vai miltä, voisitko tarkentaa?

    Äänestä

  • Mitäs ne petosen..... kirjoitti:

    varastetut ovikoristeet liittyvät tähän juttuun??????Kysymyshän oli tavarapörssistä ja kirpparista

    tarkottanna sitä, jotta kun toeset sannoovatten, että ouvatten löötännä kirpputoriloelta iheltä kähvellettyjä tarvikkeeta. Niinettä senverran voes liittyy asijjaan, jotta kirpputorilla voep männä kaapaks monenlaesta!?

    Äänestä

Huonekaluja ei voi myydä siellä itse. Voit pyytää henkilökunnan kotiisi, ja he tarjoavat sinulle jotakin esim sohvasta ja voit myydä sen heille jos haluat. Sitten he vievät sohvan mennessään ja myyvät sen Tavarapörssissä parhaaksi katsomaallaan hinnalla.

Pikkutavaraa siellä voi myydä itse niinkuin muillakin kirppiksillä.

Äänestä
  • Ahaa, tuota en tiennytkään. Onkos kellään tietoa, miten hyvin/huonosti maksavat huonekaluista?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


myyjä123 kirjoitti:

Eli komerot ja varasto pursuaa vaatteita ja huonekaluja, jotka joutaisivat kirpputorille myytäväksi. Ajattelin viedä ne Tavarapörssiin, koska siellähän voi myös huonekaluja myydä. Millaisia kokemuksia teillä on kyseisestä kirppiksestä? Meneekö tavara hyvin kaupaksi? Mites sitten, hakevatko esim. huonekalut kotoa, jos ei itsellä ole mahdollisuutta niitä viedä kirppikselle?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu