Mahtaako Goasta löytyä soitinkauppoja? Ajattelin vähän katsastella paikallisia hintoja rumputarvikkeille jos sieltä sellaisia myyvä liike löytyy.
Soitinliikkeet Goassa?
roku-ukko
3433
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Panjimissa on musiikkiliikkeitä. Itse olen ostanut sieltä kitaran. Intialaista tekoa ja laadultaan huonomman puoleinen. Rummuisa en osaa sanoa paitsi että tabloja ja muita intialaisia peronteisiä instrumentteja löytyy. Älä osta rantakaupustelijoilta kun myyvät kehnolaatuisia, ei oikealle muusikolle sopivia.
eli peltejä ois lähinnä tarkoitus katsella. Ovat niin kovin kalliita täällä kotosuomessa ja muuallakin euroopassa ja tiedä minkälaisen eksoottisen paikallisen symbaalin sieltä sattuisi löytämään omaa rumpusettiä koristamaan. Ajattelinkin vielä sulta kysäistä satuitko huomaamaan oliko peltejä myynnissä?
Enpä rumpuja enkä peltejä sillä silmällä katsellu, mutta jos oikein kovasti kiinnostaa hinnat niin selviäähän se vaikka soittamalla.
Pedro Fernandes & Co
19 D Joan de Castro Road
Panaji, Goa
Phone: 222 6642