Kysymys asiantuntijoille: vanhimmalta lapseltani on jäljellä ikivanha The Sims lemmikit-lisäosa. Nuorimmaiseni on nyt vuorostaan kiinnostunut Simseistä ja haluaisi uusimman Sims lemmikki-jutun, jota nyt mainostetaan tv:ssä. Mikä tai mitkä ohjelmat meidän pitäisi hankkia, jotta kyseisiä lemmikki-lisäosia voitaisiin meillä pelata. Meillä ei ole siis mitään muita ohjelmia tallella kuin tuo ikivanha Lemmikit-lisäosa.
Mitä tarvitaan
ummikkopeluri
8288
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
siihen sims lemmikit lisäosaan tarvitaan sims 1 peli tai joku sellanen pakkaus, missä on se alkuperäinen sims peli.
sitten tohon lemmikkielämää lisäosaan tarvitaan sims 2 -peli.
Tarvitset vain The sims2 version. eli sitä saa Anttiloista ja prismoista ja kunnon kaupoista. hintaa kertyy non 55-60 euroa. riippuu kaupasta. mutta sen vain ja sitten sen voi asentaa. ja koneen täytyy olla hyvä ja tilava että sims2 mahtuu :)
Kun olet hankkinut sims 2 pelin,niin hankit vaan sen sims 2 lemmikit-lisäósan.
Tuloksena on Sims 2 lemmikit.
Siitä vaan ostamaan! Hyvä peli!
Se lisäosa mitä nyt mainostetaan ahkerasti on The Sims 2 yhteensopiva Lemmikkielämää. Siihen tarvitsee sen The Sims 2 -peruspelin, joka ei ole enää kovin kallis. Pelejä myydään myös paketteina (esim. http://www.verkkokauppa.com/popups/prodinfo.php?id=11402) Toivottavasti tästä oli apua... :)
kaikille nopeista vastauksista, neuvoista ja vinkeistä!
Mutta mulla on vielä yksi kysymys: netti-Anttilassa on myynnissä Sims Deluxe Edition (maksaa jotain 10 e). Pelin sisältötiedoissa lukee, että ko. ohjelma sisältää Sims-pelin. Tarkoittakohan se nyt sitä, että silläkin ohjelmalla pääsee alkuun ja että siihen voi ostaa myöhemmin esim. joululahjaksi uuden Lemmikit-lisäosan?
se Sims Deluxe Edition sisältää sen The Sims -pelin ja lisäosan Livin' it up.
mutta siis tuohon ei käy se mitä telkkarissa mainostetaan, eli se sims kakkosen lemmikkielämää lisäosa.
tohon deluxe editioniin käy vaan toi sims ykkösen lemmikit -lisäosa, mikä teillä kai on?
jos haluut pelata sitä mitä tv :ssä mainostetaan, niin sun pitää ostaa The Sims 2.
nyt ymmärsin! Onneksi ei tarvinnut tämän pidempään vääntää rautalangasta ;)
Kiitos!
eipä mitään. (: