Änisee on perseestä

DVB-tekstitys toimii miten sattuu, ja "toimiessakin" ajoitus on metsässä.
Tekstien talletus on käytännössä mahdotonta.
1263
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

tuo dvb-tekstitys on aivan turha keksintö. kun ei sitä juuri muualla käytetä niin ei laitevalmistajilla ole hirveästi kiinnostusta laittaa sitä toimimaan..

ylellähän on käytössä myös teksti-tv-tekstitys, mutta jostain syystä eivät ole sitä tekstityksen valintalistaan saaneet.
paitsi kun vastaanottaa viasatin kautta, siellä tuo toimii ihan valikosta käsin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Nebula kirjoitti:

DVB-tekstitys toimii miten sattuu, ja "toimiessakin" ajoitus on metsässä.
Tekstien talletus on käytännössä mahdotonta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu