Agadirin rannat tammikuussa???

TIEDON JANOINEN

Kokemuksia kaivattaisiin tammikuussa Agadirin rannoilta kokeneilta. Lomaoppaat lupaavat 21-22 astetta?
Nyt kaivattaisiin tietoa, riittikö tammikuussa lämpöä ja aurinkoisia päiviä? Millaiset olivat Agaridin rantahiekat? Millainen vedenlaatu? Onko korkeita aaltoja, merivirroista varoituksia?
KOKEMUKSIA, KOKEMUKSIA...???? KERTOKAA .... !
Itse ollaan perheen kanssa lähdössä uudeksi vuodeksi Agaridiin. Kokemuksia myös siellä uutta vuotta viettäneiltä...onko rakettimeininkiä missään???
Kiitos tiedoista...

1

893

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Agadirin kävijä

      Olimme perheen kanssa muutama vuosi sitten Agadirissa tammikuun vaihteessa. Aurinko paistoi, mutta aika viileää oli aamulla ja illalla kun aurinko laski. Mielestäni ei siellä varsinaisia rantakelejä silloin kyllä ole. Edellisen kerran olimme siellä huhtikuussa, ja silloin oli mahtavat kelit. Meressäkin uimme ja isoista aalloista nautimme. Hiekka tosin pöllysi aika tavalla rannalla, joten aika pian tyydyimme uima-altaaseen. Joka tapauksessa hieno paikka se on, kun asennoituu oikealla tavalla, eli tammikuussa sielläkin on talvi!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma

      Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.
      Maailman menoa
      280
      2898
    2. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      48
      2284
    3. Israel euroviisujen 2.

      Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is
      Uskonnot ja uskomukset
      347
      1987
    4. Persujen puoluekokous 2026

      Missä ja Milloin pidetään ?
      Maailman menoa
      114
      1723
    5. Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?

      Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois
      Maailman menoa
      105
      1654
    6. Mun mielestäni on tosi loukkaavaa

      Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra
      Ikävä
      212
      1365
    7. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      66
      1307
    8. Mikä se viehättävin

      Asia on kaivatussasi?
      Ikävä
      68
      1243
    9. Mikä kaivatussasi

      Viehättää ulkoisesti ja mikä sisäisesti?
      Ikävä
      55
      1179
    10. Rakas nainen ymmärsin

      Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl
      Ikävä
      77
      1161
    Aihe