NYT KANNATTAA ODOTTAA!

kauppa hidastuu aina ennen joulua, mutta tänä vuonna kuukautta aikaisemmin. Syy? Asuntojen myyntihinnat tulevat julkisiksi joulun alla. Kaikki odottavat niitä tietoja.

Tammikuun alussa on odotettavissa tarjousten suma huomattavasti pyyntihintoja alempina!

Viisas odottaa jouluun!

Nyt ei kannata ostaa!
6838
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

huh huh, onneksi tiesin tuosta etukäteen. Minulla oli kesällä kaksio myynnissä, tiputin välittömästi pyyntihintaa kun kuulin huhuja myyntihintojen julkisuudesta. Se oli oikea päätös, nyt ei asuntoa saisi myydyksi kun kaikki odottavat hintoja.

Äänestä
  • Nyt täitä hattuun ja helposti säästää mersun hinnan parissa kuukaudessa. Kilometrikorvaushuijareille koittaa tiukat ajat!

    Äänestä

varteenotettava ostajakandidaatti soitti minulle tänään aamulla ja kysyi milloin olisi mahdollista nähdä myynnissä olevaa asuntoani. Kesken puhelun kuului taustalta jotain: "hei ... tule katsomaan tätä aamulehteä". Soittaja pyysi anteeksi keskeytystä, piti kuitenkin puhelua auki ja kuulin taustalta toisen jatkavan "... asuntojen hinnat julkisiksi jouluna ... asuntojen hintojen odotetaan romahtavan". Sitten soittaja palasi linjalle ja sanoi minulle jotain tyyliin "... tuli kiirellinen työhomma illaksi, en pääsekään tulemaan" ja sanoi ottavansa yhteyttä kun hänelle sopii paremmin.

Tänään ei ole muita puheluita tullutkaan vaikka asunto on hyvällä alueella ja jos tälläista uutista ei olisi tullut, olisin varmaan joutunut jakamaan jonotuslappuja esittelyyn.


PRKLE YM MINKÄ TEIT! OLISIT LYKÄNNYT ILMOITUSTA EDES VIIKON! ASUNTO OLISI SILLOIN JO MYYTY!

Äänestä
  • Toivottavasti kukaan ei tajua, että todellisuudessa et ole koskaan omistanut asuntoa!

    Äänestä

  • miksi toisille määrätään virkaholhooja. Käyhän päivälääkkeelläsi

    Äänestä

  • HYVÄ! kirjoitti:

    Toivottavasti kukaan ei tajua, että todellisuudessa et ole koskaan omistanut asuntoa!

    hienoa kun porukka antaa palautetta

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


JOULUA! kirjoitti:

kauppa hidastuu aina ennen joulua, mutta tänä vuonna kuukautta aikaisemmin. Syy? Asuntojen myyntihinnat tulevat julkisiksi joulun alla. Kaikki odottavat niitä tietoja.

Tammikuun alussa on odotettavissa tarjousten suma huomattavasti pyyntihintoja alempina!

Viisas odottaa jouluun!

Nyt ei kannata ostaa!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu