Vaputus

Tunnen yhden pojan, jolla on jalat halvaantuneet, kummatkin.

Hän sai D-luokituksen käymättä edes kutsunnoissa, koska vaiva ei voi parantua.

Eikä muka valtiolla ole munaa pakottaa pikkuvikaista poikaa armeijaan vankilan uhalla, kyllä hänelle siellä käyttöä ois
91322
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Pyyhkimään alokkaiden perseitä?

Äänestä
  • Ovivahdiksi, tai räpläämään tietokonetta...

    Äänestä

On se saatanan saatana näitä nykyajan prkleen sosiaalitanttalakeja jotka antaa kaikkien lusmujen luistaa vastuusta! Sinne vaan riviin tuo helvetin pullamössö! Pari jätkää kantaa juoksuhautaan ja siellä ei jalkoja tarvita, vai aikoiko tämä herra nöösipoika kenties juosta karkuun! Marsseilla voi kelata pyörätuolillaan muitten perässä ja osallistua ihan niin kuin muutkin. Punnerruksia voi tehdä kyllä ihan ilman jalkojakin. Tollasilta pitäisi perkele katkoa kädetkin, sitten voisi olla jokin asiallinen syy välttää asevelvollisuus!

Terveisin: aktiiviupseeri 20-v kokemuksella

Äänestä

Ämmät saa myös vapautuksen, käymättä edes kutsunnoissa, norjassa jossa on vapaa asevelvollisuus, joutuu kaikki kutsuntoihin, siis kaikki saatana!

Ja kyllä ämmillekin töitä löytyy intistä, esim lattioiden pesua, huoraamista, ja semmosta, kyllä ilmiaselle työvoimalle aina käyttöä löytyy

Äänestä
  • "Tupa kiinni" :´D

    Äänestä

  • LOL LOL kirjoitti:

    "Tupa kiinni" :´D

    En edes ajatellur kirjoittavani turpa, vaan kirjoitin tahallaan tupa, koska (h)inttipalstalla ollaaan

    Äänestä

mikä on muuten äö kyseisellä kirjoittajalla vai kenties lukihäiriö??

Äänestä
  • taidat tietää mistä puhut, vai onko sullakin lukihäiriö..? älykkyysosamäärän lyhenne on äo.

    Äänestä

kans jalat katkasta ja vaikka kädetkin siinä samalla, sitten voisit vaikka ampua ittes

Äänestä

Kommentoi aloitusta


fvgbhnj kirjoitti:

Tunnen yhden pojan, jolla on jalat halvaantuneet, kummatkin.

Hän sai D-luokituksen käymättä edes kutsunnoissa, koska vaiva ei voi parantua.

Eikä muka valtiolla ole munaa pakottaa pikkuvikaista poikaa armeijaan vankilan uhalla, kyllä hänelle siellä käyttöä ois

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu