Masun kasvusta

Heippa!

Milloin te muut aloitte huomaamaan vatsanne kasvaneen? Oppaissa puhutaan kohdun korkeimmasta kohdasta, mitä se tarkoittaa? tai miten sen voi huomata tai tuntea? panikoin taas, mutta mietityttää.
1367
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Nimittäin tuota kohdun korkeinta kohtaa. Mun korkein kohta on jo monta viikkoa ollu tuossa ihan navan alla vaikka kaikkien oppaiden mukaan sen olis pitäny olla n. 8 cm navasta alaspäin. Heh ja pyh. Mun maha taitaa olla sit jotenki poikkeava mutta iso se jo on... :/ Niin iso ettei sitä peitellä enää millään vaatteella. Sanoisin että viikolta 14 lähtien on ollu sillai vähän vauvapyöreyttä siinä jo, ja nyt se on parissa viikossa ihan räjähtäny käsiin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


meici kirjoitti:

Heippa!

Milloin te muut aloitte huomaamaan vatsanne kasvaneen? Oppaissa puhutaan kohdun korkeimmasta kohdasta, mitä se tarkoittaa? tai miten sen voi huomata tai tuntea? panikoin taas, mutta mietityttää.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu