Miten sanon ruotsiksi?!

Miten sanon ruotsiksi seuraavan lauseen?

"Voin päättää tulevasta elämästäni itse."

Hieno homma jos saan vastauksen huomiseen mennessä!!!
5830
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Jag vet små skugge den här bilen är mycket skulle göra ganska väska

Äänestä
  • Kiitos, kiitos, kiitos kiitos ja vielä kerran kiitos!!!



    No niin varmaan juu... Ei ku mä oon tosissani! Auttakaa!!

    Äänestä

yks käännösvaihtoehto:
"Jag kan besluta om min framtida liv själv."

tosin tuo 'tuleva' tökkii vähän jo tuoss suomenkielisess lauseess, joten mikään upea käännös toi ei oo.

Äänestä
  • ett liv, livet, liv, liven

    Äänestä

Jag kan besluta mitt kommande liv själv.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tyhmä tyttö kirjoitti:

Miten sanon ruotsiksi seuraavan lauseen?

"Voin päättää tulevasta elämästäni itse."

Hieno homma jos saan vastauksen huomiseen mennessä!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu