ruikuttaja tuolla, en todella ymmärrä kuinka jaksatte ylistää sitä! Laiska,valittaja ja huonon itsetunnon omaava nuori nainen. Päivääkään, en varmaan jaksais katsella jos on tuollainen normaalissa elämässä. Toinen samanlainen kieroilija on Mia, sitä inhoon enemmän kuin Miraa...leuhka, patalaiska luuseri...ei paljon kiinnosta joku menneen talven Waldo veli ja sen suku, yäk!
Ja Mira
kaikkein kieroin
7638
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Tai sitten omistat jotku Jenni suopdattimella varustetut kakkulat.
Voi sinua reppanaa! Varo, ettet vain tukehdu tuohon kateuden ja katkeruuden määrään!
Mia ja Mira ovat molemmat todella ihania ihmisiä. Heillä on kyky ottaa muut ihmiset huomioon ja heissä on empaattisuutta.
Mia on esimerkiksi kummallakin kerralla kun on itse ollut häätöuhan alla tsempannut ja rohkaissut talosta pudonnutta kilpakumppania. Kun Piritta häädettiin talosta, niin Mia vielä jälkikäteenkin aprikoi, että mitenkähän Piritta selviää/pärjää.
Mira on hieno ja tunteellinen ihminen, joka myös huomioi muut ihmiset. Esim. kun Ollilla oli huono olo ja hän makasi kalpeana sohvalla, Mira huolehti Ollin hyvinvoinnista kysymällä , että haluatko jotain, esim. syötävää.
Käheskään kaikissa kilpailijoissa ei tällaisia ominaisuuksia ole. Olen tullut siihen tulokseen, että Miraa ja Miaa mollaavat ihmiset ovat jotenkin elämäänsä kylllästyneitä ja katkeroituneita ihmispoloja. Kasvakaa henkisesti!
sitten keskustelemaan toisten ihmisten luonteista. Lyön vetoa, että olet huonon itsetunnon omaava pikku-pissis!!
En edes ensin ajatellut näin älyttömään viestiin vastata, mutta pakko sitten oli.
Hanki tosiaan lasit että tunnistat eri ihmiset siellä.
Kuka on ensimmäisenä aamulla ylhäällä. Jopa "krapula-aamuina" Vastaus on Mira.
Kuka on ainoa kuka käy joka aamu lenkillä.
Vastaus on Mira.
Kuka on se joka pahana "krapula-aamuna" alkoi imuroida, itsekin ollen silloin krapulassa.
vastaus on Mira.
Kuka on se joka häärii eniten keittiössä, pyyhkii pöydät omaehtoisesti.
Vastaus on Mira.
Kuka on se joka ansaitsee voiton omalla ihanalla persoonallaan.
Vastaus on Mira!
täysi oikeus olla vihanen kun rangaistus koski myös häntä vaikka vika ei ollut hiukkaakaan hänessä.
Luulisi et jengi jo kahden kuukauden aikana oppii säännöt.
Kyllä muakin vituttais moinen piittaamattomuus.
Ja jenni siellä suureen ääneen vaan ihmettelee moista miran käytöstä.
Heti jos joku on erimieltä Mirasta niin alatte ihan toissanne vauhkoamaan! Näen jo kuinka vaahto valuu suupielistänne ja savu nousee korvistanne kun ylistätte Miraa ja haukutte kaikki muut maanrakoon jotka eivät ylistä.
Ei tätä pidä ottaa noin vakavasti.
tämä on peliä.....ja kaikki ei voi pitää noista kahdesta, joten lopettakaa vahoaminen, voi pian luulla että Teillä on vesikauhu!!!