tojota avensis

Itselläni ollut avensis kohta vuoden ja minulla ei ole mitään hyvää sanottavaa ko.autosta. Pikku vikoja täynnä... vai sattuiko minulle maanantai kappale. On vesipumpu vaihdettu sekä kaiken maailman puslia ja nykiminen taitaa olla ominaisuus eikä vika? Sen tyylisen vastauksen sain huollosta!!!
73542
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

herää kysymys onko autosi avensis.

Äänestä

Itse ajanut uudella dieselillä nyt 9000 km eikä mitään ongelmia. Hyvä ajaa ja kulkee pienellä kulutuksella.

Äänestä

Edellä kysyttiin onko sulla tosiaan Toyota? Kysyn samaa? Minulla on 70-luvulta asti ollut alun toistakymmentä Toyotaa ja yksi "maanantaikappale" on sattunut. Ajoin yli 300 tkm yhdellä Carinalla, vesipumppu ja kuskin ovenlukko piti uusia, ei muita vikoja. Yksikään Toyota ei ole "nykinyt" eikä yhteenkään autoon ole mitään puslia tai laakereita tarvinnut vaihtaa. Nytten on alla 2000 luvun Avensis, ajettu 130 tkm, eikä yhtään vikaa ole ollut.

Äänestä
  • mulla kanssa ollut 6 tojotaa eikä koskaan mitään vikaa. Olen kyllä vaihtanut n. 100 000 ajon jälkeen aina uuteen. Ai niin sori, yksi vika kerran oli kun tuulilasinpyyhkijän kumi meni uusiksi !

    Äänestä

Hyvin on menny.
-03 d4d avella ajettu 260 000km
Lamput vaihdettu takuuseen ei muuta vikaa.
Mulla on varmaan käyny hyvä tuuri tai sulla huono tuuri.

Äänestä
  • -99 ave, jolla 150tkm ajettu. Vaihteisto paskana ja korjuuseen menossa

    Äänestä

Hepulla ollut muka vuoden kyseinen auto, eikä osaa edes kirjoittaa sen nimeä! :D :D Lisäksi ei osaa edes kertoa yhtään tarkemmin, kuin "ei mitään hyvää"... Naapurikateus näköjään saa ihmiset tekemään mitä ihmeellisimpiä asioita. :D

Äänestä

Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


ei hyvä kirjoitti:

Itselläni ollut avensis kohta vuoden ja minulla ei ole mitään hyvää sanottavaa ko.autosta. Pikku vikoja täynnä... vai sattuiko minulle maanantai kappale. On vesipumpu vaihdettu sekä kaiken maailman puslia ja nykiminen taitaa olla ominaisuus eikä vika? Sen tyylisen vastauksen sain huollosta!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu