Jennihän on porukan älykkäin.
Kuten Ollikin sanoi, osaa hyvin johtaa porukkaa. Myös miehiä. Siihen vaaditaan älyä. Sujuvasanainen nuori nainen jolla tarkat ja perustellut mielipiteet.Huumorintajuakin löytyy. Jennin arvostelijat toden-näköisesti heikon itsetunnon omaavia?
Eivät voi sietää vahvoja persoonia?
Kuten Ollikin sanoi, osaa hyvin johtaa porukkaa. Myös miehiä. Siihen vaaditaan älyä. Sujuvasanainen nuori nainen jolla tarkat ja perustellut mielipiteet.Huumorintajuakin löytyy. Jennin arvostelijat toden-näköisesti heikon itsetunnon omaavia?
Eivät voi sietää vahvoja persoonia?
Vastaukset 8
Vanhimmat
Jennin plussat: kaunis, hyvä lauluääni, johtajatyyppiä (kai senkin voi plussaksi laskea), vaikuttaa järkevältä, asiallinen
Jennin miinukset: itseriittoinen (valikoi seuransa), ilkeilevä, piikikäs, oinaan itsekkyys (Kalekin kerran mainitsi että "Jennihän on oinas").
Ainakin minun on ollut mahdotonta unohtaa hänen loukkaava käytöksensä Sorellaa kohtaan siellä keittiössä.
Mirassakin on paljon ärsyttäviä puolia (hössöttävä, toimii ensin ajattelee sitten ja varsinkin toi sunnuntai-iltojen omituinen hermoilu), mutta ei hän ole sanonut kenellekään päin naamaa noin inhottavasti kuin mitä Jenni sanoi Sorellalle.
On varmasti ihan hyvä pienen ryhmän vetäjä. Johtajaksi hänestä ei kuitenkaan ole. Ongelmatilanteiden ratkaisu ja palautteenottokyty puuttuvat. Ei pysty pitämään itseään tunteiden yläpuolella. Ehkä vielä joku päivä ja tämäkin kokemus häntä varmasti kasvattaa kohtaamaan kritiikkiä jota johtajan tarvitsee osata käsitellä.
Jos kerta teidän professori-Jenni on niiiiin älykäs, niin miksi hänellä on vain opistotasoinen koulutus?
Onhan se tullut huomattua, että Jennin mielestä tyhmiä ovat ne jotka ovat eri mieltä hänen kanssaan.
Tuo palautteen ottokyvyn puute lienee aika yleistäkin esimiehillä ja johtajilla, ainakin kaikilta minun esimiehiltäni on sellainen kyky puuttunut :-)
Ja onhan Jennillä ollut rutkasti enemmän ongelmanratkaisutaitoa kuin monella muulla. Vaikkapa siinä sillanrakennuksessakin.
Tuossa porukassa on helppo olla älykkäin.
Toisaalta todella viisas ei varmasti sitä tuossa joukossa paljastais muille. Siitähän seuraisi varsinkin Jennijengin vaino.
Vahva persoona kykenee antamaan tilaa muille. Siis oikeasti vahva.
Johtaja-Jenni itki, kun ei saanut kuluttaa talon lämmintä vettä säärikarvojensa ajeluun jonon kasvaessa vessan ulkopuolella.
Ajoi tahtonsa läpi myös esim. biisien valinnassa, vaikka ensin oli ehdotettu demokraattista tapaa.
Ajoi tahtonsa läpi monessa viikkotehtävässä, oli sitten oikeassa tai ei.
Muutaman talon asukkaista (/ex-asukkaista) ovat sanoneet ääneen, etteivät uskalla aina ilmaista mielipiteitään Jennin kuullen, kun ei jaksa sitä vänkäystä, mikä siitä seuraa.
Oikeat johtajat myös kuuntelevat muiden mielipiteitä... Oikean johtajan maailmankuva kestää sen, ettei hän ole itse aina välttämättä oikeassa.
Jenni sopii "johtajaksi" johonkin siivousalan firmaan. Tyylillä " JOs luuti ei heilu, tulee turpaan,,,"
Joku kirjotti, että Jenni osaa johtaa miehiä. Kirjoittaja väittää, että miesten johtamiseen tarvitaan jopa älykkyyttä??! Ja näin Jenni olisi todistanut älykkyytensä?! TIEDOKSI: Miesten johtamiseen ei tarvita muuta kuin isot tissit! Älykkyyttä ei todellakaan tarvita!