jonkun heikon josta alkaa muokata liittolaistaan (nyt Mian) ja jota alkaa käännyttämään muita vastaan. Tosi kiero tyyppi. Naamaa päin esittää kivaa kaikille, takana päin haukkuu. Oikea kaikkien ämmien äiti.
Mira valitsee
tarkoituksella aina
9808
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Mia on fiksu tyttö, eikä ihan "eilisen teeren poika".
Ei ihme, että hän oli Miran kans samaa mieltä tosta, miten heidän mielipiteitä ei oteta kuuleviin korviinkaan.
Hetken päästä sama juttu toisen kilpailijan sanomana on ehdottoman hyvä.
Oikeestihan taitaakin olla niin, että Mialta ja Miralta tulee ideat, muut vaan toteuttaa ne omina ideoinaan.
esittää asian omana keksintönään. Ärsyttävä ämmä ja vielä riippurinnatkin.
Miahan on samasta asiasta jo aiemminkin puhunut päiväkirjahuoneessa.
Sattuvat olemaan samaa mieltä, mutta tottahan siitäkin pitää repiä Miralle miinuksia.
samaa mieltä TÄYSIN.....Mira on niin feikki ku olla ja voi.....ärsyttävä...saa multa ainakin 100 ------ pistettä
Onx sul 100 euroo maksaa ne äänet???
Onx sul 100 euroo maksaa ne äänet???
Vaikka kaksi !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
mut kumpi onkaan pahempi manipuloija Mira vai Jenni??? Jenni vie Hanneekin täysin 100-0 narun päässä. Taitaa se olla talon kieroin ja ärsyttävin ämmä:=)
eihän sillä ole muuta vaihtoehtoa olemassa!
Mira ei kertakaikkiaan ole talossa ollut alusta asti mitenkään pidetty vaan nimenomaan erittäin epäsuosittu ihminen asuintoverien keskellä. Kaveria ei siis ole ollut vaan kaikki ovat kaukaa kiertäneet. Ainoastaan välit Ariin läheni siinä vaiheessa kun Ari jäi yksin kun läheisin hänelle eli Mirka lähti pois.
Sorella kun tuli uutena niin siihenhän Mira iski kiinni kuin sika limppuun! Toisaalta taas muut suhtautuivat Soreen torjuvasti joten ei hänellekkään jäänyt paljoakaan vaihtoehtoja? Vielä kun kaikkien muiden kaveriksi päätynyt Mika joutui talosta pois ei Sorellaan enää kukaan oikein tuntenut positiivisia fiboja kuin korkeintaan yrittämällä..
Uudet tytöt kun tulivat talon niin Piritta tutustui vanhoihin aika nopeasti. Miia jäi taas outona lintuna sivuun ja yksin joten Mira hyöki kimppuun. Vielä kun on selvää, että osa asukkaista ei pisä vaan nimeää niin tokihan Miiakin lämpenee jonkin verran sille joka on kamua? Toisaalta Miia on nähnyt telkassa Miran käytöstä ja tietää tämän aseman talossa joten pelillisesti varmaan yrittää pitää etäisyyttä, mutta yksinäisyys on varmasti peliä pahempi vastus tässä..
Miralle siis jää joku "yähde" ei se mitään pääse valitsemaan. Nytkin viime viikkoina se on saanut huomiota toisilta ja tavallaan päässyt porukkaan sisään sen takia että ne kiusaa sitä Janista. Siis kiusaa! Ei siksi että se on kiva ja ne on söpöjä jne vaan siksi että toiset nauraa sille ja tekee kiusaa..
Olipa muutenkin taas Mira oikein elementissään kun jäkätti BBlle ettei saa osallistua tehtävään jne. Tuskin se oli toi pitkä takki päällä menossa sinne mitään tekemäänkään. Muutenkaan ei varmasti uskalla tehdä mitään, koska jos tehtävä epäonnistuu niin sehän olisi vikapää! Kun ei tee eikä osallsitu mihinkään koskaan ei voi syyttää ainakaan mokasta? Tämähän on nähty joka viikkotehtävässä. En muista juuri Miran osallsituneen näkyvästi mihinkään..