Eura kun on olevinaan niin edellä kaikkea ja vauras kunta niin missä on koira-aitaus? Ihmettelen vaan!
MIKSI?
Koiran omistaja
8452
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
tarkoittaa? Selitätkö tarkemmin.
Sellaista aitausta missä koira saa juosta vapaana, ilman pelkoa että se karkaa.
isäntä ei kykene hallitsemaan koiraansa! Hyvin opetettu koira tottelee aina isäntäänsä. Ei siinä mitään aitoja silloin tarvita.
No oletko tiennyt sellaisesta että yleisillä paikoilla ei koiria saa pitää vapaana. Muuten saisivat minun puolestani juosta vapaina. Eikä toisten omistamille pelloillekkaan viitsi mennä. Turha alkaa provosoimaan, typerä.
niin haluat. Sitä se ei kylläkään ollut. Mikset käy koirasi kanssa metsällä esimerkiksi? Ja toisten omistamille pelloille saa mennä ihan vapaasti, ellei ole viljelty ... ette te koiranne kanssa kykene mitenkään maaperää vahingoittamaan ... sinne vaan!
No provosoinnilta se vähän vaikutti, ihan sama. Ihmettelin miksei koira-aitausta ole, koska useimmissa kunnissa/kaupungeissa sellainen kuitenkin on. Metsällä on sen verran sitä metsän elämää ettei vainukoiran kanssa sinne voi mennä. Kun saa vainun niin käskyjä ei silloin totella. Tositen pelloille en viitsi mennä. Se koira-aitaus minua vain ihmetytti. EI siitä sen enempää.Olen pärjännyt ilman tähänkin asti ja pärjään edeskin. Ihemttelin vain.
nätisti pyytää :)! Aina ei voi olla kaikkea kaikille, eikä aina ymmärretä kaikkea tehdä, ellei joku asiallisesti kerro tarpeitaan. Tuskin tuollaisen teko ainakaan paljoa maksaisi.
Ja ihmetellä aina saa :)!
No onhan siitä puhetta ollut muuallakin kun täällä. Ehkä se joku päivä ilmestyy, kun kunnanjohtajat lakkaavat sen taksilla ravaamisen. =)