Kekseinkin että hypnoosin avulla saadaan myös ufo havainnot esille jos joku on nähnyt. Koska hypnoosissa vaivutaan syvään transsiin jonka kautta voidaan sitten kysyä siltä henkilöltä että mitä tapahtui ja milloin. Hetkinen meillähän on suora näköyhteys todisteisiin. Hypnoosissa olevahan niinsanotusti pystyy kertomaan mitä hän näki ja miltä se näytti. Tässähän meillä on todisteet, ei meidän kaukaa tartte juosta todisteitten perässä, meillähän on ihmiset todisteina. Hypnoosi on hyvä kun se on havaittu, sillä saa ihmisestä kuin ihmisestä kaikki tiedot irti. Näin se homma etenee.
Todisteet esille
Hypnoticok
9702
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
kauan ihmisiin jokka kertoo että heidät on kaapattu, kun muistais sen kuuluisimman, vanha pariskunta, kertoi kaiken kaappauksesta hypnos sekä piirsi jonki ihme tähdistön, myöhemmin tähtitieteilijät on löytänyt samanlaiset tähtirykelmän jostain huitsin nevadan kaukaa.
mikä Skepoja vaivaa jos eivät nuo hypnoosissa saatavat todisteet ole tullu mieleenkään, kun hehän usein ruikuttavat todisteista, että niitä ei muka ole.
ja keiden kaikkien lie kirjathan pohjautuvat enimmäkseen näihin hypnoosissa muistettuihin juttuihin,joiden todenperäisyyttä ei kuitenkaan pystytä 100% varmuudella osoittamaan syystä että hypnoosissakin ihminen voi kuvitella asioita, kokea n.s valemuistoja ja tulla johdatelluksi "oikeilla" kysymyksillä.
Otetaan vielä huomioon näiden hypnoosikertomusten yhtäläisyydet "Roswellin" olentoijen ja monien muiden tapausten samaisiin isopäisiin musta isosilmäisiin kaljuihin olentoihin, niin enpä usko että ne kaikki voisivat mitenkään olla valemuistoo.
Jos hypnoosissa oleva tahtoo valehdella niin löytyy meiltä totuusseerumia, eli kun sitä pistää ihmiseen niin se ei valehtele yhtään sen jälkeen. Jos sinua se epäillyttää että hypnoosissa oleva jotenkin valehtelee niin laitat totuusseerumia hypnoosissa olevaan henkilöön niin sen jälkeen se ei enää valehtele. Paitsi hypnoosissa se juuri hypnoosissa oleva henkilö ei pysty kontrolloimaan itseään, joten valta ja tahto on sillä joka siinä hypnoosi henkilön vieressä istuu ja kyselee kysymyksiä.
Eli on sellainen syvä hypnoosi ja tavallinen hypnoosi, syvässä hypnoosissa kukaan ei pysty valehtelemaan, ei kukaan. Syvä hypnoosi vaikuttaa kaikkeen tietoon ja menneisyyteen, sillä syvällä hypnoosilla jopa näkee sieluusi. Jos pystyt valehtelemaan hypnoosissa, olet silloin hereillä eli et varsinaisessa hypnoosissa.
Hyvät riimit. YO.
Bassot puuttuu :)
mun mielestä nimenomaisesti viittaavat johonkin ulkoa opittuun.Olen mäkin nähnyt unia Strieberin kirjan "Ne ovat täällä" kannen olennosta,mutta en pidä sitä minkään sortin kontaktina:)
*Hakkaa rytmiä pöydänkannesta*/Entäs sitten,kun ihminen kuvittelee todeksi asiat,joita todellisuudessa ei ole tapahtunut.Uhh.Check it out now,funk-soul-brother!*Pyörii päällään kirjaston lattialla*
se paniikki, tai no tarviiko muuta sanoakkaan kuin että "Saksassa" on joku saanut aikaiseksi rahaa heiden auttamiseen jotka näitä, siis juuri näitä isopäisiä yms.näkee. Eli tässä tapauksessa Abduktio henkilöt, enkä puhu nyt mistään uni halvauksista. Joillakin Draumoja. vai luuletko että et itse ehkä....
No en tarkoita, mutta jotkut voi reagoida herkemmin Avaruus kansojen kokeisiin.