Onko kokemuksia, ja jos on, niin hyviä vai huonoja siitä raudaskylän tatuoijasta! Uskaltaako sinne mennä...
Tatuoinnin haluava
auttakaa!!!
101021
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
jos luulet tatuoinnin tarvitsevasi. No, kiusasin vähän tuossa, mutta tatskat on rumia ja potentiaalisesti epäterveellisiä. Luin vasta tapauksesta, jossa jollakin julkkiksella (ei suomalainen) vammautui käsi mahdollisesti pysyvästi tatuointien vuoksi. Oli kyllä pahannäköinen se käsi, tatskoja hirveästi.
..vai vammautui käsi, ja pysyvästi.. tietty jos millä sattuu piikeillä itteesä pistelee ni tulehdusvaara on - mutta että vammautuu.. heh heh, kaikkeen sinäki uskot :) Kerropas ku asiantunteva tunnut olevan, et miks luulet olevan epäterveellisiä?
ihminen merkkauta itseäsi minä polonen teetin
jonkinlaisen omasta mielestä aika kivan kuvan
siitä on aikaa noin kolmekymmentä vuotta
ja mitä enämpi ikää tulee sitä enämpi harmittaa
Joopa joo, oisko ollu 30v sit värit ja muutenki tekniikat HIEMAN erilaisia.. ei muutaku tervetuloa ottamaan kuvia, infoja : www.pitbull.fi
No itse olen käynyt siellä ja olen tyytyväinen =) Palvelu oli kohtelijasta ja ilmapiiri tosi rento, jälkikin oli hyvää ja siistiä. Suosittelen lämpimästi.
jätkät paukuttaa paljon parempaa jälkeä, ja muutenkin ovat ihan s**tanan mukavia :)
Nythän on tulossa sellainen laki, ettei esim. tatuointeja yhteiskunnan omistamissa sairaaloissa/terveyskeskuksissa poisteta, vaan joka ikisen sentin joudut varmasti itse yksityislääkärille maksamaan ja on varmaan kallista lystiä se! Ennemmin tai myöhemmin melkein jokainen haluaa niistä eroon. Aatteleppa ite!
pitäs päästä? Oma nahkahan se on, oli väritetty tai ei - väritetty vaan puolta komeampi!! :)
Liekö kateellisten panettelua?
Elämäntilanteet, mieli ja arvostukset muuttuvat. Usein niistä jossain vaiheessa tulee ongelma, tai ne muuten vaan rupee ärsyttämään, joillakin jopa henkiseksi ongelmaksi asti. - Nahka on oma, muta ainakaan minä en halua olla kustamassa tuollaista turhaa touhua.
huomannut että tatuoinnit ärsyttävät lähinnä niitä ihmisiä, jotka eivät niitä itse omista. Ja suurin määrä "palautetta" juuri tuleekin näistä lähteistä, ei niinkään niiltä joilla itselläkin on kuvia ihossaan.