Missä voi pitää synttärijuhlat

Hgissä

Missä olette pitäneet tai olleet juhlimassa esim. synttäreitä? Lähes kaikista paikoista pitää lähteä pois jo klo 22.00 ja mitkä synttärit ne semmoiset on? Odotan mielenkiinnolla vinkkejä kivoista juhlapaikoista mielellään Helsingissä tai ainakin hyvin lähellä;) Tarkennan vielä, ettei mitkään hirveät megabileet ole tulossa ,vaan noin 20-30 henkeä ja tarjoilut haluttaisiin järjestää itse.

5

3943

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kokeilu

      marjaniemen vpk ja herttoniemen hirvenpäämaja.

    • reetta1

      Yleensäkin vpk:n tilat taitaa olla sellaisia, joissa saa rauhassa bailata aamun koittoon. Kysy myös Puotilan Klaavunpolulla olevaa "biletyspaikkaa". Nimeä en muista... Siellä kuitenkin saa järjestää juhlia omilla tarjoiluilla ja olla pitkään.

      • Hgissä

        Mikähän paikka toi klaavunpolku on? Kiinnostaa... Netistä löytyi Puotilan kartano, mutta ei siellä käsittääkseni saa olla omia tarjoiluja;)


    • synttärit

      No siinä hesassa on ainakin linnanmäki. Jos on noin paöljon porukkaa tulossa nii onko kyseessä aikuisten juhlta? kaippa mutta käy paikkka kakaroillekin.:! Jos itse ruokatarjoilun haluu järkkää voi mennä ensin lintsille ja sitte vaikka kotiin syömään ja sitte juhlat loppuu?!

    • SynTTäRi-HiRmU

      hihihihiih e keksi mitäään..

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      Kun niissä ei enää käy satuolentoihin uskovat hihhuIit eivätkä persut. Asiakaskunta on huomattavasti siistiytynyt muutam
      Maailman menoa
      199
      13360
    2. Riikka runnoo! Uutta velkaa tänä vuonna 17 mrd. euroa

      Tirsk. Nyt kyllä hihityttää kuin pientä eläintä. Riikka takoo maailmanennätyksiä tasaiseen tahtiin. " [Riikka] joutuu
      Maailman menoa
      54
      6710
    3. Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa

      10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö
      Maailman menoa
      161
      6345
    4. K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä

      vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon
      Maailman menoa
      89
      4662
    5. Näin tyhmä vasemmistolainen on: "S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      kun siellä ei ole hihhuleita eikä persuja." Vain tyhmä eli heikkoälyinen vasemmistolainen voi tehdä noin lapsellisia ju
      Maailman menoa
      67
      4602
    6. Suomeen ei kuulu ihmiset jotka ei halua kätellä toisia ihmisiä, koska tämä on vääräuskoinen

      Nainen joka ei halunnut kätellä Stubbia on selvästi ääripään muslimi, eli sitä sakkia josta niitä ongelmia koituu. Ulos
      Maailman menoa
      64
      4161
    7. Kela maksoi etuuksia 17,3 mrd. eur, yritykset sai 10,6 mrd.

      Tuohon päälle vietiin vielä palkansaajilta työeläkeloisille 27,5 miljardia euroa. Etenkin Suomen Sosialistiset Yrittäjä
      Maailman menoa
      21
      4141
    8. Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin

      Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko
      Maailman menoa
      75
      4092
    9. Kysymys: Kuinka moneen maahan neuvosto-venäjä on hyökännyt

      viimeisten 90-vuoden aikana? Ja lähinnä on siis kyse neuvosto-venäjän naapurimaista - kuten Suomesta. Lista on huomatta
      Maailman menoa
      98
      3862
    10. Mitä meidän välillä

      Tapahtuu lopulta?
      Ikävä
      93
      3640
    Aihe