Missä olette pitäneet tai olleet juhlimassa esim. synttäreitä? Lähes kaikista paikoista pitää lähteä pois jo klo 22.00 ja mitkä synttärit ne semmoiset on? Odotan mielenkiinnolla vinkkejä kivoista juhlapaikoista mielellään Helsingissä tai ainakin hyvin lähellä;) Tarkennan vielä, ettei mitkään hirveät megabileet ole tulossa ,vaan noin 20-30 henkeä ja tarjoilut haluttaisiin järjestää itse.
Vastaukset 5
- kokeilu
marjaniemen vpk ja herttoniemen hirvenpäämaja.
- reetta1
Yleensäkin vpk:n tilat taitaa olla sellaisia, joissa saa rauhassa bailata aamun koittoon. Kysy myös Puotilan Klaavunpolulla olevaa "biletyspaikkaa". Nimeä en muista... Siellä kuitenkin saa järjestää juhlia omilla tarjoiluilla ja olla pitkään.
- Hgissä
Mikähän paikka toi klaavunpolku on? Kiinnostaa... Netistä löytyi Puotilan kartano, mutta ei siellä käsittääkseni saa olla omia tarjoiluja;)
- synttärit
No siinä hesassa on ainakin linnanmäki. Jos on noin paöljon porukkaa tulossa nii onko kyseessä aikuisten juhlta? kaippa mutta käy paikkka kakaroillekin.:! Jos itse ruokatarjoilun haluu järkkää voi mennä ensin lintsille ja sitte vaikka kotiin syömään ja sitte juhlat loppuu?!
- SynTTäRi-HiRmU
hihihihiih e keksi mitäään..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Joko seuraava hallitus uskaltaa puuttua 7,5 viikon vuosilomiin
Onhan se törkeää eriarvoisuutta ja verovarojen törkeää tuhlausta.134742Kysymys
Pystyisitkö tutustuu kaverina tai alkaa parisuhteeseen skitsofreenikon kanssa? T.Skitosoaffektiivinen (parantunut) Ois197700Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!
En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su47647Töysä otsikoissa
Töysässä takavarikoitu kaksi luvallista käsiasetta ammuskelun jälkeen!Näin media uutisoi!27641Metsamanin muru kissa kuollut
Nyt siellä surraan muru kissaa päivä tolkulla,vaikka muuten ei oo välittänyt mitenkään siitä,kun joka videolla vaan mars99634- 61619
- 43565
Mistäkö haaveilen
Tällä hetkellä. Siitä, että kohtaamme, vetovoima on jäljellä ja saisimme olla aivan kahden, ei tarvitsisi välittää mistä29531Tapailtaisko nainen
Meidän kotien puolessavälissä suunnilleen, vähä niinku salaa. Siinä on yks kiva paikka joka sopis hyvin. Mieheltä59525Kuinka hyvin kestäisit?
Oletko miettinyt, että mitä jos olisit pyöreä pullukka ja vielä ruma niin kestäisitkö vai masentuisitko?102520