Hoitojen jälkeiset vaivat

Sain viimeiset sysostaatit elokuun lopussa ja söin lisäksi Xelodaa. Nyt vaivaksi on jäänyt närästys, joka ei minua ennen hoitoja vaivannut. Kynnetkin vielä irtoilevat. Onko muilla vaivat jatkuneet pitkään hoitojen jälkeen?
1322
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Minun sytostaatti "kuuri" loppui toukokuussa ja vielä syyskuussa närästi ym. Sain siihen lääkettä ja enää ei ole ongelmia.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


T-M kirjoitti:

Sain viimeiset sysostaatit elokuun lopussa ja söin lisäksi Xelodaa. Nyt vaivaksi on jäänyt närästys, joka ei minua ennen hoitoja vaivannut. Kynnetkin vielä irtoilevat. Onko muilla vaivat jatkuneet pitkään hoitojen jälkeen?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu