Olen viikon päästä lähdössä Teneriffalle. Olen tulostanut kyllä liiton sivuilta kielikäännöksen, mutta minua huolettaa kuitenkin, että jos en voikkaan syödä ravintoloissa mitään. Toivottavasti matka ei mene pilalle sen takia, että joudun olemaan nälissäni :) Kertokaa matkakokemuksia Teneriffan antimista! Kiitos jo etukäteen!
Teneriffalle
menossa!
2441
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Lomasi ei varmasti mene pilalle. Näytä kielikäännöstä tarjoilijalle ja kysy mitä saat syödä. Olen aina Teneriffalla ollessani syönyt hyvin - kenties paremmin kuin kaverini, koska ruokani tehdään erikseen eikä se ole ns. valmiiksitehtyä.
Leipää tosin ravintolasta ei saa, joten jää herkulliset kastikkeet leivän päällä syömättä.
Ja tietysti kaikki leivokset ja pullat.
lukemassa matkakertomuksia, niistä on paljon apua.Itse olin keväällä Teneriffalla ja hyvin meni.Monessa ravintolassa ruokalista on käännetty eri kielille ja siitä oli kyllä hyvä apu.Leipää ei kyllä saa muualta kuin luontaistuotekaupasta ja sekin on vaaleaa.Ota näkkäriä mukaan (toivottavasti säilyy ehjänä perille).Hauskaa lomaa, nauti auringosta!