Blues - Ilves: 5-1 Ilves ei voi mitään paremmalleen
HIFK - Pelicans: 8-1 Pelikaanien alamäki jatkuu, Murphy tekee neljä maalia
JYP - Lukko: 2-5 Lukko kasaa rivinsä
KalPa - SaiPa: 3-2 rl. Kalpa taistelee pisteille.
Kärpät - TPS: 9-5 Kärpät ei vaan osaa hävitä, ainakaan vielä.
Tappara - HPK: 5-1 Tappara on kova kotijoukkue, lisäksi se sai nokkaan Kerholta viime viikolla joten Tappara ottaa avausvoiton HPK:sta
Ässät - Jokerit: 4-5 Ässät onnistuu tuhrimaan 3-0 johtonsa ja Jokerit kiitttää
Torstain kierros
4
222
Vastaukset
- urpovaara
Blues - Ilves 2 - 3 ilves tekee yllätyksen, koska vastassa on blues, joka pettää kannattajansa juuri he ovat oppineet luottamaan bluesiin
HIFK - Pelicans 6 - 2 onko nuo muka niitä samoja lintuja, joilta viimeksi saatiin niin pahasti turpaan, kysyvät helsinkiläiset
JYP - Lukko 5 - 4 jyppi avaa lukon ja puolustuksen
KalPa - SaiPa 2 - 4 kalpalla on muutama voitto jäänyt rästiin, mutta saipa on ilkeä
Kärpät - TPS 5 - 1 oulussa ei ollut kivaa, toteavat turkulaiset paluumatkalla
Tappara - HPK 4 - 3 hämeenlinnalaisten panssarit eivät kestä tapparan paukuttelua lommoitta
Ässät - Jokerit 5 - 1 jokerit konttaa aina säännöllisin väliajoin- rotanloukku
Blues - Ilves 4 - 2 : Ilves nukkuu 1. erän ja Blues kiittää.
HIFK - Pelicans 6 - 1 : Edelliset murskalukemat eivät Pelsuja auta, kun HIFK pelaa täydet 60min tappaen linnut liikkeellään.
JYP - Lukko 1 - 3 : Lukko voittaa kaksinkamppailut ja vähämaalisen väännön.
KalPa - Saipa 2 - 5 : KalPa istuu jäähyllä, ja auttaa sputnikit korjaamaan täydet kolme pistettä Niiralasta.
Kärpät - TPS 3 - 0 : Oulussa ei juurikaan isännille avauduta.
Tappara - HPK 5 - 4 rl. : Runsasmaalinen ja tilannerikas ottelu päättyy rl-kisassa, kun kerho kolistelee laitoja ja Tappara verkkoa
Ässät - Jokerit 1 - 7 : Ei tule Teemulle kesää ensimmäisessä ottelussaan, vaan kahmalokaupalla lunta tupaan. Jokeripakka on liian vahva ilman Jyrki Louheakin.
Blues - Ilves: 4-2 Blues jatkaa vahvaa syksyään, Ilves jatkaa peli-ideansa etsimistä.
HIFK - Pelicans: 2-3 Pelicans jatkaa hyviä esityksiään pk-seudun joukkueita vastaan. Hifkillä on vaihteeksi vuorossa se huonompi ilta.
JYP - Lukko: 4-3 ja Lukko ei osaa voittaa ja JYP katkaisee Lukon avulla tappioputkensa.
KalPa - SaiPa: 3-6 KalPa yllättää kyllä aika ajoin, mutta ei osaa voittaa tärkeitä pelejä, pelejä joukkueita vastaan, joiden kanssa taistelee samoista sijoituksista.
Kärpät - TPS: 3-2 ja Kärpät ja Tepsi tuhertaa jatkoajalle asti ennen kuin ratkeaa. Tepsin Hurme pitää ottelun tasaisena.
Tappara - HPK: 4-2 Tappara jatkaa vahvoja kotiesityksiään.
Ässät - Jokerit: 3-1 Ässät vie yllättäen voiton Jokereista. (OK, toiveajattelua, mutta toisinaan toiveet toteutuu)- nakki!
Blues-Ilves 4-1
HIFK-Pelicans 4-2
Jyp-Lukko 1-3
Kalpa-Saipa 3-5
Kärpät-TPS 2-1
Tappara-HPK 3-4,rl
Ässät-Jokerit 2-4
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja19622592Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant999869Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.547748Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va1026529SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1936247Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m675861Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,615350Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot515243HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.1244890Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1084592