Jes nyt tarvis jostain löytää Sl:n 71- (ja siintä ylöspäin) ovipahvit, vanhoista ei ole jäljellä kun muistot, käytetyt kelpaa jos verhoilu olisi ehjä, värillä ei sinänsä väliä, mutta sisusta on keltasen ruskea.
Tai sitten vinkkejä kuka niitä tekisi.
Tietenkin jos saisi uudet (kohtuu hintaan), mutta mistä??
Tai sitten vinkkejä kuka niitä tekisi.
Tietenkin jos saisi uudet (kohtuu hintaan), mutta mistä??
Vastaukset 4
Vanhimmat
...tätä ennenkin palstalla esillä ollutta firmaa:
E. Venetmäki, Viiala, puh. (03)5889166. Tavaraa on kosolti, myös SL-osaa oli viimeksi mukavasti, kun haimme kaverin 280-peliin pisteosia. Siinä tuli jo moottoriswapinkin houkutus, kun "hyllystä" löytyi kelpo 450-kasiainen.
Sisustuksiakin oli tyrkyllä, mutta valikoimat muuttuvat jatkuvasti. Tuskinpa kuitenkaan suppeampaan suuntaan.
Tämä ei ollut mainos, vain yksi vastausvaihtoehto kysymykseen ;)
.
Kuten Kaapo jo ystävällisesti kehotti, minäkin ottaisin yhteyttä Venetmäkeen. Jos siellä ei ole, niin toki voit kysyä heiltä neuvoa keneltä löytyisi.
Oletko M-B-klubilainen? Sieltä varmasti heltiäisi tietoa, kuitenkin R107 on aikas yleinen malli etenkin uustuonnin takia. Yhteystietoja http://www.suomen-mercedes-benz-klubi.fi/
Lisää:
M-B Osa Pyhäntä 08-812 3450
M-B Osatuonti Heinola 0400-623 503
Moottorituonti Aalto Lahti 03-7334033
http://www.mersumies.fi
http://www.kl-varaosat.fi kannattaa soittaa, ei löydy luetteloista
Mobilisti-lehti
Lisäksi kannattaa katsella KePö:stä, soitella vaikka olisi muuta tyyppiin liittyvää myynnissä. Ainahan jollain muulla "R107-miehellä" voi olla taas tietoa mistä hakemiasi osia voi saada.
kiitos näistä tiedoista.. nyt ei muuta kun puhelinlinjat kuumiksi