Eli onko kellään mitään hyviä vinkkejä, miten saan tupakan hajun helposti ja nopeasti ja vaivattomasti pois iholta ja vaatteista ?
Esi. onko kellään mitään hajuste-esimerkkiä, mikä olisi hyvä peittäjä ?
Tupakan haju vaatteissa ja iholla
14
25165
Vastaukset
- vaikea peittää
hajusteilla
- no kyllä..
.. minä ainakin olen saanut hajua pois, tai oikeestaan vai pikkasen peittymään hajuvesillä ja sitten spray deodoranteilla :)
- jotaki
vinkkejä: just noi ihan normi hajuvedet tepsii aika hyvin, normaalilla annostelulla ei savu enää erotu. Pese kädet saman tien kun saavut tupakoimasta ja väkevä purkka huiviin.
vältä ylipäätään "turhaa" tupakan savussa oleskelua, eli älä polta sisällä, tai huolehdi ainakin tuuletuksesta. Puhalla muutenkin reilusti savut pihalle ettei se jää ympärille poreilemaan. Oman kokemuksen mukaan villasiin kledjuihin döfis iskee aika nopeesti.. Testaa huumoril huuhteluainetta pyykätessä, saattas vähäsen auttaa.
Periaatteessa yks konsti olis lopettaa koko touhu, poistus toi ja moni muuki ongelma. Itellä tulee kohta pari viikkoo täytee ja olo on paljo levollisempi ku ei tartte ravata tupakalla jatkuvasti. Pidän muuten (edelleen) tupakanhajusta, oon varmaa joku poikkeus. Just letkee tuoksu, kunhan ei oo kaameen pinttyny.- kukka*
että olet ollut 2 viikkoa polttamatta. Kerronpa sulle.Lopettaessani
polttamisen n.2 vuotta sitten,tupakansavu tuoksui vallan taivaalliselta.
Eipä tuoksu enää. Päinvastoin, haisee hirveältä.
Jatka vaan sinäkin savuttomana oloa!!
- mopon putkeen
huomasin että sain nopeiten sormiin pinttyneen savukkeen hajun pois kun hinkkasin sormiani öljyiseen mopon pakoputkeen ...(hyvä neuvo alaikäiselle joka poltaa ja ajaa mopolla :D )
- liketuhkis
Ihminen hikoilee nikotiinia ulos ja sitä hajua ei pietä mikään muu kuin lopettaa tupakointi. Se on tupakoitsijan ominaishaju. Ällöä tupakan ja hajuveden haju. Ihan ku tuhkikseen suihkuttasit hajuvettä.
- .,.,.,.
Tämä. Sama juttu kuin esim. intialaisten outo haju, koska curry. Tupakan haju ei poistu vaikka kävisi hinkkaamassa itsensä hiekkapaperin kanssa suihkussa ja laittaisi putipuhtaat vaateet päälle (tupakanhajua tosin ei saa pesemällä vaatteista millään pois).
- hajuvesieipeitähajua
Hiuksiin haju jää tosi voimakkaasti ja vaikka tupakoimisesta olisi jo aikaa, hiuksia hipelöidessä tai kastellessa haju alkaa taas ''aktivoitua''. Itse alan esim. suihkussa ollessani haistamaan tupakan hajun vaikka tupakoimisesta olisi kulunut yli 12 tuntia. Kannattaa välttää myös karkeapintaisten vaatteiden käyttämmistä.
- asdfghjklöä
Tupakan hajua et saa kyllä millään pois. Vaikka itse et sitä haistaisi tai seurassasi aikaa viettävät ihmiset haistaisi, niin tavallinen polttamaton ihminen tuskin pystyy edes istumaan lähelläsi mikäli olet polttanut viimeisen kuuden tunnin aikana yhdenkin tupakan.
Tuollainen "hajun pettäminen" on vain itsellesi valehtelua. - nuuhkija
Joku hajuvesimerkki on millä tupakanhaju peittyy. Huomasin joskus yliopistolla kun eräs naistutkija hyppäsi tupakalla ja oli usein samassa hississä eikä haissut kuin se hajuvesi. nyt työmaalla jollakin naisella on ehkä samaa hajuvettä,ei haise yhtään tupakka kun tulee savuilta sisätiloihin.
- Cohino
Oleskele suursikalassa tunti tai pari, niin vaattet ei takuuvarmasti haise tupakalle pitkiin aikoihin.
- Saunatonttu333
Eukaluptys tai terva saunatuokusua hieromalla
- Anonyymi
Miksi pitäisi saada pois ,se tuoksuu hyvälle🌤️
- Anonyymi
Kannattaa siirtyä piipputupakointiin. Se on terveellistä, meteorologi paavo salmensuu, joka piiputtelee täytti 96 vuotta!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1902708Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482417Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1061132- 1011007
- 64921
Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait243834Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20820Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka288791Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies91786Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22718