Jättäkää ne kitsevät muksunne jonnekkin koira häkkiin(cittarissa on) kuka normaali ihminen jaksaa kuunnella kauppareissullaan kitiseviä pentuja, jumalauta hommatkaa niille edes joku rätti suuhun että saavat sitä lutkuttaa.
On niin koomisen näköstä ku iskä tai äiskä siinä vieressä hyysää muksuaan eikä niin mitään tolkkua, jos se nulikka huutaa ja rääkyy ni jääköön toinen sen nappulan kaa jonnekkin muuaalle tai sitten perheellisiltä pitää ottaa sisäänpääsy maksu että pääsee sen kitisevän toukan kaa sisään, luuletteko te että me varakkaat kovaa työtä tekevät sinkut jaksetaan enää työpäivän jälkeen kuunnella rasittavaa rääkymistä
On niin koomisen näköstä ku iskä tai äiskä siinä vieressä hyysää muksuaan eikä niin mitään tolkkua, jos se nulikka huutaa ja rääkyy ni jääköön toinen sen nappulan kaa jonnekkin muuaalle tai sitten perheellisiltä pitää ottaa sisäänpääsy maksu että pääsee sen kitisevän toukan kaa sisään, luuletteko te että me varakkaat kovaa työtä tekevät sinkut jaksetaan enää työpäivän jälkeen kuunnella rasittavaa rääkymistä
Vastaukset 39
Vanhimmat
HANKI KORVATULPAT JOS KERRAN SILTÄ TUNTUU!!!!!!
meillä kun on kaks kovatulosta tienoomassa sammaan huusholliin.Ja otapa huomioon:oot täysi nolla ihmisen evoluution kannalta.
tarkoitit itseäsi varmaan. Kyllä nussia voi ilman, että yhteiskunta joutuu maksumieheksi.
nussia ja nussia.Siinä koko elämä.Ja nussia.
Vaihda v.tun räkänokka Cittarista kauppa-autoon!!!
pahimpia nämä yh-ämmät, naukuvat pentujensa kanssa samaan ääneen, tajutonta katseltavaa ja kuunneltavaa.
Olen itsekin ollut sinun termilläsi yh-ämmä. Joskkus vaan elämä ei mene niin että perheet pysyy yhdessä, ei mennyt silloinkaan 30 vuotta sitten.
Yh- äidin tehtävä on aika haastava jos sinulla ei ole suurta sosiaaliverkostoa.Emme me kaikki ole sellaisia jotka haluuaa tai uskalla pyytää vieraalta apua. Minä koen että nämä yksinhuoltaja äidit ovat todella urheita imisiä.He pitävät ja rakastavat lapsiaan. He haluavat pitää lapset aina mukanaann että ei ole vaivaa muille.Lapsen täytyy oppia sosiaalista kanssakäymistä ja miten se muuten opii kuin sen ainoan ihmisen johdolla.Kun lapsi on mukana hän mallintaa äitiään ja oppii siitä.Minun lapseni on kiittänyt minua asikuisena siitä että olen ottanut hänet aina mukaan jopa kaikille lomillenikin, vaikka olisin joskus tarvinnut ollayksinkin.Hän on ollut aina pystyvä ja tarttuva asioihin jonka koen että pienenä on nähnyt miten asioita hoidetaan.Että se siitä
Koomista kun olevinaan aikuinen ihminen rääkyy täällä ja käyttäytyy pahemmin kuin nuo pikkupennut...
Just niin.Kuule sinä sinkku, älä ole noin ahdasmielinen.Lapsia pitää myös opettaa käymään kaupassa.Ja alkuaikoina se menee namien nälän ja muun väsymyksen piikkiin se kiukuttelu.Kyllä lapsiperheillä on oikeus käydä yhdessä kaupassa, oletko jotenkin jäänyt lapsiasiassa jälkijunaan. Mielestäni nillä lapsiperheilläkin on rahaa samallatavalla ostaa kuin sinullakin. En ole vielä kauppaa nähnyt missä ilmaiseksi saa ostaa.
Ja nettikauppakin pelaa jos pelkää lasten itkua. Jos et aio itse hankkia lapsia niin ajattele, ne kitisevät mukulat varmaan voi hoitaa sinuakin elämänehtoo puolella.
hyvä sellanen sinkkujen tavaratalo? lapsilta pääsy kielletty. olis muuten taattu menestys.. siinä jollekin liikeideaa.
kaikkihan mainostaa että perhemarket, ja vauvasta vaariin. niin lapsettomille omat paikat. sais olla rauhassa. ei kaikkien tarvii lapsista niin mahottomasti tykätä...
ideaa.
ja kuka ties sieltä löytys se "toinen puolisko" ja sitten yhessä vois siirtyy sinne perhemarkettiin....!
Ketjun aloittaja on joku vanhapiika,vanhapoika,
hermostunut kakara tai muuten rasittunut .
Mene jonnekkin missä todella on ihmisiä ja elämää.Huomaat että elämässä on ääniä.Totut niihin kun ne on jokapäiväisiä .Sinä ja kasvosi sulautuvat massaan josta tulee erilaisia ääniä.Huomaat pian etsiväsi niiden joukosta ihmisen ääntä.Kokeile.
saa tuoda kauppaan. Pullamössö sukupolven touhu on kuin mustalaisten meininkiä.
se persemarket olis hyvä.Ne kun jatkuvasti kehuu sillä jumalattomalla paneskelullaan tälläkin palstalla.Siitä puhe....
hermo itse keltäkin.
Ja sinäkö sen kiellät...Epäilenpä...
Hei!elämä on. ja sille et sinäkään voi mitään.
Nyt en kyllä yhtään epäile miksi juuri sinäkin olet sinkku. Katos voi ne perheelliset iha yhtä varakkaita olla...ja sillee...mut onnee sulle ittes löytämisee...
Nyt on joku joka puhuu asiaa pitkästä aikaa.Ei sitä kestä PERKELEKKÄÄN!!!!!!!!!!
Perkeleen vinkujia joka kauppa täynnä.
Ja samanlaisia näkyy eksyvän tännekkin kirjoittelemaan...
mieltä!Muakin watuttaa tuo!Ja sit ollaan sen parkuvan pennun kanssa tukkona käytävillä,eihän sitä nyt muita tarvitse huomioida kun räkänokkaa pitää tyynnytellä!Jättäsivät tosiaan vaiks koiraparkkiin..
niin sen pennun perään että ihan vituttaa katella tuommosia räkänokkia, ne on vaan käytävän tukkona, saatana.
ja te jotka vihaatte meitä ja meidän lapsia..onko koskaan tullut mieleenne että tekin olette olleet joskus kaupassa äitinne kans mitähän teistä ajateltu? jos lapselle antaa kaiken periksi ostamalla hänelle kaikki jos vähänkään itkee tulee just tollasia omaan napaan katsojia. en soisi teille yhtään lasta. rakastan oimia lapsia yli kaiken teitä ei varmaan rakastettu koska olette rahalla saaneet kaiken periksi ja ostettu kaikki että ette vinise. rakkaus on parasta mitä lapselle voi antaa ja rakkautta on myös se kun ei anna lapselle periksi vaikka hän itkisi ihmiset katsoo katsokoon.
rahalla saa kaikkea, myös rakkautta.
voi myös ehkästä raskautta.
rakkaatta sua...
Vituttaa kuuunnella kurittomien ja hemmoteltujen pentujen huutoa.
Sinua ei ole taidettu hemmotella v -sanasta päätellen. Saitko halosta päähän vai peräti pedofiilattiinko ja pedohöylättiinkö teillä kun olit pieni ja tippurinen?
saa tehdä edes ostoksensä rauhassa. Hommaa pennuilles hoitaja.
Ei kaupassa saanut huutaa ennenkään. se oli tukkapölly jos ei osannu käyttäytyä kaupassa. Nyky pennuilla ei näytä olevan mitään kuria!
Se lastaan vihaa, joka vitsaa säästää.
sain pienenä tukkapöllyä. Nykyään sekin on kielletty lailla. Oli se kyllä jo sillon ku olin pieni. Mut en tienny. Eikä kukaan välittäny. Nyt jos tukistat kaupassa, saat vielä syytteen lapsen pahoinpitelystä. Pitäisi vaan keskustella asioista järkevästi parivuotiaan kanssa. hohhoijjaa. Ei auta. Koettakaa kestää meitä lapsellisia.
Itekkin jaksetaan. Miten jaksetaan. Jaksetaan kuitenkin.
Ankeeta joulua kaikille. Ja vielä surkeempaa uuttavuotta. Kärsikee.
Ketjun aloittaja on mielestäni oikeassa,ei lastenkoulutus paikka ole kaupassa,eikä muillakaan yleisillä paikolla.
Minuakin ottaa päähän, kun kuulee mm kaupassa pennun parkuvan,ja kun vielä tämä samainen hirmu osaa kirota, ja nimitellä vanhempiaan,kun ei saa haluamaansa tavaraa itselleen.
On pöyristyttävää, kun siinä vierellä,vissiinkin äiti,yrittää sössöttää:"Kulta Gabriel,äiti ostaa
sitten Mallorgalta samanlaisen kuin tämä on,ole pieni kulta nyt hiljaa,johon Gapriel vastaa,"haluan heti tämän,ostat tämän just nyt,pelkeleen huola",isäntä saattaa seistä vieressä,eikä puutu keskusteluun?
Olen ikäni puolesta aikuinen,useamman pennun,anteeksi lapsen isä,(ainakin ne pennut ovat saman katon alla kasvaneet) mutta edellä mainittuja ongelmia ei ole ollut koskaan,ei tarvitse uskoa,mutta tosi on tämä.
Väitänkin että liika LÄRYÄMINEN lasten kasvatuksessa johtaa juuri tuohon tilanteeseen,
josta ketjun aloittaja on närkästynyt,eikä syyttä.
Mainitsemaani LÄRYÄMISTÄ olen nähnyt elämäni varrella hyvin paljon,ja enenevässä määrin.
Kyllä kauppa-asiatkin pitää saada suorittaa ilman
näiden nykyisten lapsi ym parkuma perheiden esiintymistä paikalla.
Mainittakoon vielä, että nämä erimielisyydet lapsen ja äidin välillä jatkuvat vielä kassa jonossa,josta ei yleensä enää viitsi paeta,ennenkuin omat ostokset on selvitetty.
(Pienten lasten, jotka eivät vielä ymmärrä,"purnaaminen" vanhemmilleen on ymmärrettävä asia,mutta ei sellaisten lasten jotka jo ymmärtävät mistä on kysymys, ja jotka osaavat nimitellä, ja haukkua vanhempiaan)
Kaupoissa minua vituttavat seuraavat ihmisryhmät:
*Köyhät *Kommunistit *Hitaat suu auki kulkevat ääliöt *vieremäläiset *Puliukot *Puliakat *Pissikset *Kolikoita laskevat pellet *Tyylittömät ihmiset *Homot *Lesbot *Vihreät *Kepulaiset *Kokoomuslaiset *Vennamolaiset Mutta Minua eivät vituta lapset eivätkä lapsiperheet. Lapsilla on tiettyjä kehitysvaheita joihin kuuluu kapinoiminen ja omien rajojen haku olipa sitten käynyt Mallorcalla tai missä Soinlahdessa tai sen takana hyvänsä. Sitäpaitsi minua vituttavat ihmiset, jotka eivät hallitse oikeinkirjoitusta.
haisteletkin. Ei yhteisö ole pentujesi kasvatusvastuussa. Pidä pennut kotonas eläkä tuo kauppaan niitä meuhaamaan.
Saanko arvata: huonosti koulutettu, alkoholisoitunut n 50v mies jolla suuri vatsa ja impotenssia. Polttaa tupakkaa. 1000e jos meni kaikki väärin!
niin muistapa nämä sanasi.
t
pieni ja tippurinen?