lapsivesi

Mitenhän pystyis "itse" omatoimisesti puhkoon kalvot että lapsivesi tulisi tai olisiko jotain keinoa esim hyppiä ja pomppia useita tunteja että ne tulisi tai jotain..antakaa takuu varma käynnistysvinkki..en jaksa enää odotusta ja kamalat tuskat ja vaivat ja viikkoja kohta 40 eikä tietookaan synnytyksestä:(:(
4634
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

sen kolme ässää.Joilakin se ei vain kuulemma kyllä toimi.(Itse varmaan kuulun niihin...)Elikkä seksi,sauna ja siivous.

Äänestä

kuitenkaan ala itse puhkoon mitään. Kolme ässää on ne luotettavimmat ja jos ne ei auta niin paras kun kärsit vaan niinku muutkin äidit. Et sä siihen kuole.

Äänestä

Hei! Älä vain ala yrittää mitään puhkomisyrityksiä tms. Voit pahimmassa tapauksessa saada jotain vahinkoa aikaan.Kyllä se vauva sieltä tulee kun aika koittaa :)
Voimia :)

Äänestä

kalvojen puhkaisusta, jos tietäisit miten kipeää se käy??? Kaikkia ajallaan. Kyllä se vauva sieltä syntyy, kun aika on täysi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ja synnytys kirjoitti:

Mitenhän pystyis "itse" omatoimisesti puhkoon kalvot että lapsivesi tulisi tai olisiko jotain keinoa esim hyppiä ja pomppia useita tunteja että ne tulisi tai jotain..antakaa takuu varma käynnistysvinkki..en jaksa enää odotusta ja kamalat tuskat ja vaivat ja viikkoja kohta 40 eikä tietookaan synnytyksestä:(:(

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu