okkultismia

noituutta

koko halloveeni (lue: HELLoveeni) tyyni. Spiritististä, muka harmitonta lasten kivaa? Madaltaa kynnystä kaikenlaiseen satanismiin myöhemmin. Sitten vedetää huumeita nuppi turvoksissa ja ollaan sossun asiakkaina, ku leikittiin noitaa vähän.

6

516

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • on väkivaltasin maa

      maailmassa. Vastaus löytyi halloweenista. Se olisi kiellettävä Suomessa välittömästi Suuren Saatanan tuontituotteena. Pakanalliset viikatemiehet aiheuttavat lapsissa pelkoja ja myöhemmällä iällä ovat alttiina huumeisiin. Koko halloween on huumekulttuurin tuote: irlantilaiset sieniäsyöneet äijät saivat päähänsä leikkiä "napeilla"(karkeilla). Nykyään jotkut jenkit panee lapsille karkeiksi LSD-nappeja ja niin on moni pieni kuollut säikähdykseen, hypännyt katolta tai jäänyt muuten vaan vajaaksi. Halloweenillä on murheelliset ja veriset perinteet, sitä ei kaivata tänne.

    • licker

      Sehän on kaiken hienointa aikaa :> Kun yhteiskunnas ihmiset sortuu tämän tästä kaikenlaisiin tekoihin jota ei voi ymmärtää kun ei elä toisen päässä...Mutta tuo halloweeni happinen ei ole mitään.."moskaa" samoin kun se mihin meitä kaikkia ihmisiä yritellä johdatella ilman omaa halua esikoulusta saakka!!!Se on sairautta jonka pitäis tuhota maailmalta. Ei suomikaan siis ole sinänsä vapaa maa jos on periaatteita missä pitää käydä eskarista lähtien jne....

      • Siis että

        mitä?


    • Nina84

      Ei halloween pelkästään ole Suomen maassa ruotimisen arvoinen asia, entäs sitten juhannus, jolloin tehdään juhannustaikoja? Pääsiäinen milloin pukeudutaan noidiksi? Meillä halloween on hauska tapa kokoontua kaveriporukan kanssa sonnustautuneina hauskoihin asuihin kun asuntokin on koristeltu asian mukaisesti. Pelaamme pelejä ja katsomme kauhuelokuvia. Kukaan meistä ei usko mihinkään spiritismiin ja sen toimivuuteen, ja koko homma on niin kaukana okkultismista kuin vaan voi olla.

      Halloween eli kekri eli Samhain on ennen ollut uudenvuodenjuhla jota nykyään juhlitaan joulukuun viimeisen päivän ja tammikuun ensimmäisen välisenä yönä. Tunnetuin tapa juhlia sitä on viina ja ilotulitukset. Halloween on paljon mielekkäämpää eikä siihen tarvita viinaa.

    • Jepuska

      Koska pukeudun helloveeninä noidaksi niin rupeanpa jo varailemaan aikaa huumekatkaisuhoitoon. Sillä pukeutumalla noidaksi sorrun siis automaattisesti käyttämään huumeita. Siksi varmaan jeppekin juo.

    • Huvittunut kummitus

      Ihan oikeasti..noinko tosissaan otatte halloweenin!menkää ny vähän itteenne..johan kuolleetkin nauraa haudoissaan!!!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      94
      1855
    2. Ei se mene ohi ajan kanssa

      Näin se vaan on.
      Ikävä
      86
      1313
    3. Tavoitteeni onkin ärsyttää

      Sua niin turhaudut ja unohdat koko homman
      Ikävä
      110
      1143
    4. Tunnistebiisi

      Laita joku tunnistebiisi, niin tiedän ett oot täällä ja kaipaat ehkä mua
      Ikävä
      76
      1027
    5. Taidat tykätä linnuista paljon

      Mikä on sun lemppari ☺️😉🥹🦢🐦‍⬛🦉🦜🦚
      Ikävä
      117
      986
    6. Okei nyt mä ymmärrän

      Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘
      Ikävä
      57
      863
    7. Miks käyttäydyt noin?

      Välttelet kaikkia kohtaamisia...
      Ikävä
      47
      781
    8. Ei sun tarvi jännittää enää

      en yritä enää mitään. Tiedän että olin mauton ja sössin kaiken.
      Ikävä
      36
      772
    9. Olen huolissani

      Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis
      Ikävä
      48
      731
    10. Minkälainen ääni mulla on mies

      Sinun mielestä?
      Ikävä
      33
      693
    Aihe