Dvd:n polttaminen

poltin winDVD:llä elokuvaa. Pelkkä ääni tulee, mut kuvaa ei näy. Tietokoneella näkyy ja kuuluu ok. Mitä teen, ja mitä en osaa tehdä oikein? Asiallisia vastauksia, kiits;)
6366
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Todennäköisesti hommassa ei mennyt oikein juuri mikään. Vaikea sanoa kun et juuri mitään kerro.

Äänestä

et olet eka vastaamassa ja tottakai auot päätäs, kun et osaa oikeesti auttaa.

Äänestä
  • Missä muodossa oli alkuperäinen elokuva jonka halusit DVDlle polttaa? Avi? WMV? MOV? eli oliko kyseessä tietokoneella oleva videotiedosto. Vai yrititkö kopioida elokuvan suodaan DVDltä DVDlle? Mikä näkyy ja kuuluu tietokoneella? Polttamasi DVDlevy vai alkuperäinen? Missä laitteessa polttamasi DVD ei näy? kotiteatterisi DVD soittimessa vai tietokoneella?
    Eli jos kysymyksesi on muotoa; mulla ei homma toimi, joten mitä pitää tehdä jotta toimii? niin minkäs sille voi jos palstalle ei sattunut yhtään telepaattia joka osaa ajatuksesi lukea.

    Äänestä

  • vapaakoodari kirjoitti:

    Missä muodossa oli alkuperäinen elokuva jonka halusit DVDlle polttaa? Avi? WMV? MOV? eli oliko kyseessä tietokoneella oleva videotiedosto. Vai yrititkö kopioida elokuvan suodaan DVDltä DVDlle? Mikä näkyy ja kuuluu tietokoneella? Polttamasi DVDlevy vai alkuperäinen? Missä laitteessa polttamasi DVD ei näy? kotiteatterisi DVD soittimessa vai tietokoneella?
    Eli jos kysymyksesi on muotoa; mulla ei homma toimi, joten mitä pitää tehdä jotta toimii? niin minkäs sille voi jos palstalle ei sattunut yhtään telepaattia joka osaa ajatuksesi lukea.

    kiitos kysymyksistä ja sori, etten tajunnut heti laittaa näitä tietoja tänne apua aloittelijalle -palstalle...

    Poltettu elokuva on tietokoneella avi- ja mpeg tiedostona. Tietokoneella kuuluu ja näkyy normaalisti, dvd soittimessa kuuluu vain ääni. Tarkoitus on siis saada myös näkymään.

    Äänestä

Kun et kerro mitään tarkemmin. Siis DVD-soittimellako yrität katsoa ja ei näy?

Poltitko DVD-R vai DVD R levylle? Tukeeko soitin noita formaatteja?

Ei voi saada asiallista vastausta jos kysyy päin persettä!

Äänestä
  • painu kuutamolle..

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


***** kirjoitti:

poltin winDVD:llä elokuvaa. Pelkkä ääni tulee, mut kuvaa ei näy. Tietokoneella näkyy ja kuuluu ok. Mitä teen, ja mitä en osaa tehdä oikein? Asiallisia vastauksia, kiits;)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu