Olen syntynyt 180167, jos joku osaisi sanoa mulle minkä horoskoopin kanssa pitäisi synkata?
Mikä hkooppi sopii kaurismiehelle
g-pointman37
113009
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
No kyllä oinaat, neitsyet ja kalatytöt ainakin sopivat sinulle. Mieluiten kaikkia näitä kartalla niin osaa pitää puolensa vaikka onkin herkkä ja tunteella elävä... sanon näin omasta kokemuksesta.
olen aurinko oinas, nouseva neitsyt ja venus kaloissa ja mun elämäni hienoin suhde on kaurismieheen. Pohjavire on hyvin eroottinen ja tunnen löytäneeni kauriista vertaiseni. Myös järkipuoli osuu hyvin kohdilleen ja tämmöiseen älylliseen "pallotteluun" en ole aiemmin oonistunut pääsemään kenenkään kanssa. Molemmat ollaan omalla tavallamme vahvoja persoonia, mutta annamme toistemme olla sellaisoa kuin olemme.
Onnea vaan löytöretkillesi :)
olen myös aurinko oinas ja venus kaloissa. tapasin kaurismiehen ja pää on nyt ihan sekaisin, huh
oinastytöstä olisin tällä kerralla kiinnoostunut....
Kaverini mies on oinas ja ollaan aina nyrkit pystyssä. Oinas ei siedä kauriin suorasukasuutta, jos on todellinen kauris, aina kauris., olemassa. Kauris vääntää oinaan nurin mennen tullen ja palatessa mutta jos on muita semmosia mukavia merkkejä kartassa, jotka sopii oinaan kanssa yhteen niin varmaan onnistuu. Mutta kolmen, neljänkertainen kauris ei onnistu oinaan kanssa. Kiroilla ei saa mutta oinaat luulevat olevansa maailman napoja. Ei, ei Oinasta en ikinä huoli kumppanikseni.
Oinasnainen on ihan eri tapaus kuin oinasmies. Siksi juuri niin päin, että miehekäs kaurisM ja oinasN, jolla on naiselliset neitsyen ja kalan merkit kartallaan sopii toisilleen hienosti. Eivät pelaa mitään valtapelejä keskenään, vaan ovat selvästi erilliset mies ja nainen - itsetuntoisia kumpikin.
jopa kaurismiehen ahtaalle. Minulle ei puhuta lässyn, lässyn paskaa, pitää olla näyttöjä. Olen monta kertaa potkassu kaurismieheni menemään ja toivon rehellisyyttä häneltä. Kauris ei ole nopea päätöksissä mutta jos on vakavasti rakastunut, tekee kaiken pitääkseen valittunsa ja suunnittelee jopa taustalla miten menetellä rakkaansa kanssa mutta jumalauta ei puhu siitä henkilölle itselleen. Minun tapauksessa äitini (skorppari) välitti viestin mulle kun heitin kauriin ulos. Jopa sain kuulla mitä se on suunnitellut meille tulevaisuudeksi mutta eipä puhu mulle. Joo niin... minä teen mitä tahdon ja teen itseni oikein vaikeaksi saavutettavaksi vaikka sitten sydän itkisi verta. Ompahan mitattu luotettavuus.
mulla on toiminu kaverisuhteet Kaurismiehiin tod hyvin.
rakkausuhteet on parhaiten toiminu Kaksos-, Rapu- ja Neitsytmiehiin. Kaksonen piristi leikkisyydellään (mutta miinuksena oli liika huolettomuus), Rapu ihastutti tarvitsevuudellaan ja Neitsyt ymmärsi mua täysin!
Vesimiehen kans oli ongelmii (oli välillä sitä ja välillä tätä mieltä), Oinas yritti pomottaa ja Skorppari ei ymmärtäny mun herkkyyttä.
Itte asiassa sanoisin Sulle et ota joko toinen kauris tai sit rapu.
Tää oli ny tälläne heitto.
Kaurisnainen, tällä hetkellä vapaa ;)
...on ilman muuta asetettava nainen, joka on:
"Asiallinen, työteliäs, järkevä, organisoiva, käytännöllinen, viileä, kurinalainen, periaatteellinen, pragmaattinen, kärsivällinen, kuivakka, tunteeton, järjestelmällinen ja looginen."
Eli toinen Kauris
(lainaus koti.welho.com-sivuilta)
Terveisin, eivapaa kaurisnainen :))
laita yhteystietosi sinne kun otat yhteyttä ja laita mielellään fotosi kera, kiitos!
Luulin ensin ihannenaisen kuvaustasi lukiessani että puhut neitsyt-naisesta, mutta sitten selvisi että kyse onkin kauriista ;)
Ei se ihan puppua taida olla että neitsyessä ja kauriissa on aika h...tin paljon samaa.
Itse olen siis neitsytnainen, enkä todellakaan voi väittää tuntevani minkäänlaista yhteyttä tai hengenheimolaisuutta tähän kolmanteen maan merkkiin, härkään. Mutta kauriin kanssa...jokainen tuntee sanonnan vakasta ja kannesta :)