onko muilla paniiki yhteydessä tai muuten vain rintatuntemuksia itellä on päivittäisiä tuntemuksia pistoja polttoja puristuksia jalkojen kylmiämistä...onko muilla tämmösiä oireita?
onko?
pojke69
7559
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
kun mulla alkoi paniikkioireet niin oli rintapistoksia ja luulinki että sydämessä on vikaa. Kuitenki suosittelen että kävisit lääkärissä sillä tuollaiset oireet pitää aina tutkia ennenkuin voidaan varmasti sanoa että ne on paniikkioireita.
Itseasiassa olen käynyt kaikki maholliset tutkimukset sydän on kuvattu KAHESTI ja todettu terveeksi..
Minkä ikäinen olet pojke?
15w
hyvä että oot käyny tutkimuksissa,tieto siitä että mitään vikaa ei oo helpottaa kummasti. Sun vaan pitää opettaa ittes ettet hermostu oireista sillä kun niitä miettii niin varmasti niitä kans tulee.. Mulla on usein rytmihäiriöitä,ei välttämättä liity mun paniikkihäiriöön mutta mua lohdutti ku kuulin että ei ne oo vaarallisia. Sitte jos taju lähtee on eri juttu.. Erilaisten tuntemuksien kanssa pitää vaan oppia elämään!
kiinnittämättä niihin mitään huomiota, ajattelet vain että: so what!
Ne ovat kuitenkin TÄYSIN vaarattomia, ja mitä vähemmän kiinnität niihin huomiota sitä nopeammin pääset eroon huolestumisestasi.
Hyvää jatkoa pojke!
Millaselta teistä tuntuu (henkisesti) kun tulee näitä sydänjuttuja? Mun on pakko mennä selälleen makaamaan.