Jandia vai Maspalomas

Kumpi parempi paikka lapsiperheelle. Rannat tärkein asia ja ostoksia kiva tehdä. Iltaelämästä ei niin väliä. Eli onko joku käynyt molemmissa paikoissa, jotta saisi vertailua. Kiitos vastauksista.
4764
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Mä valitsisin Jandian. Rannat espectacular...

Äänestä

Ääni Jandialle

Äänestä

Jos ette välitä iltaelämästä ja haluatte hienot, rauhaliset rannat Jandia on ehdottomasti teidän paikka. Ostoksiakin pääsee tekemään, mutta ei siinä määrin kuin Maspalomasissa. Morro Jable on pieni idyllinen paikallinen kylä Jandian ja sataman välissä pienine putiikkeineen. Jandiassa on ostoskeskus ja kauppoja pitkin rantakatua. Paikka on ykkönen rauhaa haluaville.

Äänestä

Jandiaa täältäkin

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Utelias kirjoitti:

Kumpi parempi paikka lapsiperheelle. Rannat tärkein asia ja ostoksia kiva tehdä. Iltaelämästä ei niin väliä. Eli onko joku käynyt molemmissa paikoissa, jotta saisi vertailua. Kiitos vastauksista.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu