Tähän asti menny suhtkoht hyvin, laastari on kädessä ja purkkaa laukussa jos sattuu pahastikin tekemään mieli tupakkaa... laastari ihme kyllä auttaa, en olisi uskonut, toivon vain että tämä lakko pitää lopullisesti. Olen polttanut yli 8 vuotta putkeen enkä koskaan ole ollut kunnolla lakossa enkä sitä kai ole kunnolla koskaan yrittänytkään... mutta nyt toivon todella että onnistun, yksi asia mikä vaikuttu suuresti oli että poikaystäväni aloitti myös polttamisen kun kyllästyi siihen että hänen työkaverinsa ja tyttöystävänsä polttivat... joten sain hänet myös lopettamaan, tuplasti helpompaa kun kummatkin yrittävät lopettaa... mutta näin, toivotan onnea kaikille tupakkalakkoa yrittäville! Koitetaan kestää!!!
Lopetin eilen...
Heidi
4390
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Tule mukaan tonne www.tohtori.fi/tupakka-sivuille. Siellä meitä kärsijöitä on enemmänkin ja saa mukavasti apuja kun tekee tiukkaa :)
ei lakko vaan lopetus. Itse olen ollut polttamatta reilun 2 vuotta eikä edes tee mieli tupakkaa vaikka mieheni polttaa ja ympärillä polttaa yks jos toinenkin. Alku aina hankala mutta kohta huomaat hyvät puolet ! TSEMPPIÄ TEILLE MOLEMMILLE!!!!!!!!!
Jep loppu lakko... tietyistä syistä. Mutta seuraavalla kerralla parempi onni...
Et säs nyt onneton tajua omaa parastasi!!!
Oot tosi heikko ja tyhmä! Haluan kannustaa jokaista vaikka sitten haukkumalla, lopettamaan.
Munkin isä lopetti. Olin onnellinen siitä. Tosin liian myöhään: keuhkosyöpä tappoi tasan kuukausi sen jälkeen. Irvokasta mutta TOTTA. Hänkin leuhki aina, että 'mun keuhkoni ovat niin tervaiset jo, että niihin ei mikään tauti tartu'
Voi perkele sentään! Jos et nyt taistele Heidi, syytä itseäsi! Jos et nyt sitä tee, lopetat varmasti viimeistään muutamia viikkoja ennen kuolinilmoitustasi lehdessä!!!! Niin se on.