Miran kannattajat, oletteko miettineet miksi Mira on koko ajan äänestyksissä? Miksi Mira kilpailijoiden inhokkilistoilla usein? Oletteko kenties sokeita ja kuuroja? Nainenhan on aivan sekaisin, pelkää huutamista, valitusta, negatiivisuutta, mökötystä, itsetietoisuutta MINÄ MINÄ OSAAN JA TIEDÄN KAIKEN. Ei ymmärrä huumoria ollenkaan ja kaiken lisäksi ei ymmärrä jos miestä ei kiinnosta. Vieläkö ihmettelette miksi Mira ei ole saanut yhtään ystävää talossa????
Miran kannattajat
sokeita...
9356
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Tätä mäkin olen ihmetellyt, että ovatko ihmiset sokeita..näemmä
Ei ne sokeita oo, ne on itse samanlaisia idiootteja :D
sinne taloo,,,pitäähä siel olla joku ärsyke..tai kaks. jenni on vaa urpompi ja hiljasempi
Mäkin suorastaan ihmettelen, että onko noinkin suuri osa ihmisiä (Miran fanit) jotenkin vajaita, missä mättää??? Tod. huonoja ihmistuntijoita. ts. sokeita.
Toi sun kommentti tuli suoraan, kuin mun suusta!!!
Niin ahdistava tyyppi, että meinaa henki loppua, kun sitä kattelee.
Sinäkö tunnet jokaisen Mira-fanin henkilökohtaisesti niin hyvin, että voit sanoa heitä vajaiksi? Jokainenhan tulkitsee ihmiset eri tavalla, sinäkin annat itsestäsi varmasti monenlaista kuvaa ihmisille... Toinen tykkää, toinen ei. Minä en tykkää sinusta :D Olenko siis todella huono ihmisten tuntija? :D
Mira täydellinen paketti suomalaiseen makuun.
Mira ja Jenni-------
Jenni-----------------------------
Niin oli Perttukin viime vuonna koko ajan äänestyksessä, ja itse ymmärsin sen silloin täysin. Samalla lailla pidin sen äänestäjiä sokeina ja kuuroina ja erittäin typerinä.
Mirassa on paljon huonoja puolia, mutta on se myös toisaalta aika mielenkiintoinen persoona aitoudessaan. Ainakaan se ei pelkää näyttää niitä huonojakaan puoliaan, toisin kuin suurin osa talolaisista. Mira tietää itsekin olevansa ajoittain ärsyttävä, valittava, negatiivinen, ja on pakko nostaa hattua että nainen on oma itsensä siitä huolimatta että se toisia ärsyttää.
Mutta Miralla on myös hyviä puolia, ja toisiin talolaisiin nähden hänellä on melko harvinainen taito itsekritiikkiin, itsensä selkeään ilmaisuun, ympäristön tarkkailuun, sekä avaraan katsantokantaan. Hän osaa punnita asioita monelta eri kantilta ja pohtii näennäisen paljon, myös ääneen. Tämä vaikuttaa monista juurikin itsekeskeiseltä moralisoinnilta, vaikka niin ei olisikaan. Miran hyviin puoliin voi helposti laskea empaattisuuden ja toisten huomioonottamisen , silloinkin kun se ei olisi hänen etujen mukaista ja/tai olisi täysin päinvastaista toimintaa kuin muiden asukkaiden (esimerkkinä Sorella).
Kaikissa asukkaissa on vikoja, ja toiset ärsyttävät enemmän kuin toiset. Tämän viikon äänestys on mielestäni vaikein kaikista, enkä toivoisi kummankaan tippuvan. Kaikki jäljellä olevat kilpailijat ovat mielenkiintoisia ja hauskoja tyyppejä, joilla kaikilla on jotain annettavaa taloon. Lähti sitten tänään Mira tai Jenni, jää taloon iso aukko.
En ole Miran "kannattaja", mutta hän on saanut mielestäni suhteettoman paljon lokaa niskaansa.
Ensin hän keräsi vihaa kaveeraamalla Sorellan kanssa, ja sitten oli koko ajan taustalla Kaarlon lapsellinen ja erittäin asiaton Miran mollaamis-operaatio, unohtamatta Jennin (ja Hannenkin) kylmäkiskoista suhtautumista. Tämä asiattomuus taas on nostattanut monissa närää näitä kiusantekijöitä kohtaan, onhan luonnollista ja suotavaakin useimmille ihmisille mennä sen heikomman puolelle.
Jännittävä ilta tulossa, ei osaa yhtään sanoa miten käy. Nyt ei voi kyllä edes äänestää puoleen eikä toiseen, kun tykkää molemmista!
ovat antaneet lähes aina ja tälläkin kertaa molemmat Miralle 2 pistettä.(Sehän on jo 4p eli yli puolet äänistä(7)En ole sokea,enkä kuuro.Omaan sitä paitsi 2.0 näön.Kuulossakaan ei ole valittamista."minä osaan ja tiedän"-kommenttisi passaa paljon paremmin Jenniin.Sehän se siellä pää kolmantena jalkana on muita pomottamassa ja tyrkyttämässä vaan omia mielipiteitään.Kyllä Mira ymmärtää huumoria,muttei kannata huonoa huumoria.(Kakilla jutut menevät jo niin ilettäviksi,etteivät ne edes naurata.)Ymmärsi hyvin,että Mikaa kiinnosti:)Saa kai sitä kaveerata mistenkin kanssa.Kyllä sitä niiden kanssa paremmin tule toimeen,kun ei olé J&H:ta morkkaamassa.Et sinä tiedä kilpailijoiden ystävyyssuhteista.Eivät ne ole sinulle kertoneet,ketä pitävät ystävänä.(Paitsi suuri poikkeus on Jenni.)Kuka nyt siellä yhtä hymyä olis,jos on sortajia talossa.