Mira vaikuttaa ainoalta normaalilta ihmiseltä talossa. Hänellä on oma tahto eikä puhu toisista pahaa selän takana. Taistelija.
Mira ainoa normaali
mummeliina
4315
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
selän takana??? Sitähän se nimenomaan tekee!!
Ja itkee kun mä en osaa mitään ja oon ollu selibaatissa vuoden ja kukaan ei huoli mua ja lässyn lää. Mut jos toi on sun määritelmä normaalista niin fine.
Mira ei puhu pahaa selän takana, toisin kuin moni muu talossa. Sillä on kärkkäitä mielipiteitä, mutta ne on hyvin perusteltuja ja Mira uskaltaa kyllä ne tuoda ihan reilustikin esiin.
Miralla on huono itsetunto, josta johtuu se jatkuva itsensä mollaaminen. Yhtä kaikki Mira on aito ihminen ja on juuri sitä mitä on, hyvine ja huonoine puolineen.
Olen samaa mieltä pääkirjoittajan kanssa, Mira tuntuu tosiaan olevan ainoa normaali talossa. Sillä on sydän paikallaan, ja on ainoana asukkaana pysynyt rehellisenä, eikä ole sortunut toisten mollaamiseen.
On nähkääs suuri ero siinä puhuuko selän takana toisista pahaa, vai keskusteleeko vaan asioista asiallisesti ketään parjaamatta.
vai mira normaali, minusta normaali ihminen ei ole väkivaltainen niinkuin mira on. minusta mira on porukain sekopäisin ihminen. sillä ei ole yhtikäs mitään annettavaa talossa. mira on niin tyhmä ettei itse tajua ettei kukaan siitä luuserista välitä.
ihmiset ihan säälistä ontaa plussi. tajutkaa, että sääli on sairautta.
olla lepakko