kaukoohjattavat robotit

joulua ajatellen

Onkohan kellään kokemuksia näistä todella kalliista kauko-ohjattavista roboteista, nyt on toinenkin, onkohan samaa sarjaa, hobby hallin kuvastosta löytyy, roboreptile dinosaurus robotti. Ja nyt parina jouluna on kovasti mainostettu sitä perus robotin näköistä. Mitenköhän nämä toimii ja kestää. Maksaa kuitenkin tommosta sataa euroa, ja jos heti lakkaa toimimasta ni hukkaan heitettyä rahaa. Meillä pojat on näitä jouluksi toivoneet ja mietinkun raaskisiko ostaa, jos jollain olisi kokemuksia toimivuudesta ja kestävyydestä ni laittaakaahan tänne kommenttia.

2

835

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • maapa

      kaikki mitä meillä on ollut tollaisia itsestään kulkevia ovat tippuneet jostakin kuten: kädestä tai sängyltä lattialle tai sitten niihin on kompastuttu ja se on jäänyt alle tai muuten vaan kokeiltu onko kuin kestävä jaksaako se kannatella minua. ja ovat sen putoamisen/väärin käyton takia olleet niin että liikkuvat vaivalloisesti tai eivät toimineet ollenkaan ja että osia tippuu eikä niitä saa paikoilleen. ( lapset 4ja 6v.)
      eli jos lapsesi osaavat olla pudottamatta tai tallaamatta niiden päälle niin sitten voisi harkita asiaa, mutta toisinaan voit kyllä ostaa sillä rahalla jotakin muuta, ja voipi olla että joulun jälkeen ovat hinnat halventuneet, sit jäis surettaan jos maksais robotista liikaa.

    • Tuo kannattaa ostaa lapsille.Miksi?
      -Se on kestävä
      -Se osaa kävellä
      -Ei hajoa pudotuksesta.
      -Ei ole kömpelö kasari lelu.
      -Kahden vuoden takuu:D
      -Hauskauutta lapsille!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Et siis vieläkään

      Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k
      Ikävä
      50
      2224
    2. Aavistatko että moni tietää

      Vai ollaanko hyvin vedätetty pokerinaamalla. No kun vähiten odotat niin yllätämme sinut
      Ikävä
      82
      922
    3. Yritin saada

      Vastauksia mutta et voinut olla rehellinen ja kaiken kannoin yksin. Halusin kovasti ymmärtää mutta en voi enää ymmärtää.
      Ikävä
      11
      904
    4. Hyvä että lähdit siitä

      Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖
      Ikävä
      23
      874
    5. Onko vielä

      mahdollista nähdä?
      Rakkaus ja rakastaminen
      68
      863
    6. Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa

      Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt
      Maailman menoa
      51
      821
    7. Olisitko mies valmis?

      Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me
      Ikävä
      117
      816
    8. Täällä istun ja mietin

      Miten paljon haluaisin katsoa sinua juuri niin kuin haluaisin katsoa sinua. Rakastavin silmin. Näkisit vihdoin senkin pu
      Ikävä
      49
      749
    9. Kronikat..

      Mikä hele… on tää yks kronikat mikä suoltaa facessa kaikkea julkaisua ja AINA samoista firmoista imatralla??? Eikö ne mu
      Imatra
      9
      743
    10. vieläkin sanoa voin...

      💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos
      Ikävä
      22
      733
    Aihe