Mitä mää sanoin !
TamU voitti Suomen mestaruuden !!!! Ei HJK kahta voittoa ota peräkkäin Tampereesta :) !
Ainoa moka veikkaukseeni oli...että Haka ottaa hopeaa ja HJK pronssia,,,koska HJK voitti hopeaa ! Tampere on paras \0/\0/ Jääkiekosta vielä tulee kultaa, niin kaikki on ok :) !!
TamU Mestari !
5
773
Vastaukset
- TreUnited
Ai kun oli nautittavaa katseltavaa! Klubilaiset näkee painajaisia ottelusta pitkään, kiitos TamU:n erinomaisen pelin.
Kuningaspelin kuninkaat tulevat Tampereelta! :)
"We are the champions...." - Tamu fani
Kumpa fani olet lätkäpuolessa?
No ihanpa sama..
Ilvekselle se kukta tulee:)
Nyt voitti TamU seuraavaksi Ilves.- Tampere United 4ever!
sössi koko pelin ajan, lahjoitti pallot TamUlle, teki oman maalin jne... Mutta olihan se hieno peli TamUlta!
- Sääliksi käy Klubia
Jee! TamU mestari! Ansaitusti! Kuitenkin täytyy sanoa, että se tuomari sössi aika pahasti pari tilannetta, emmekä olisi kaivanneet häneltä moista apua. Siksi jäi hieman paha maku suuhun. Kuitenkin "We are the Champions". Tuomari saa toivottavasti elinikäisen tuomitsemiskiellon veikkausliigassa!
- United rules
Olisihan matsi ollut mukavampi katsoa, jos tuomari olisi hoitanut tonttinsa paremmin. Tuomari on silloin hyvä kunse ei ota liikaa roolia kentällä. Tämä "Asunmaa?" oli kuin lapsellinen armeijan yliaktiivinen alikersantti. Surkeita vihellyksiä. Onneksi olkoon klubillekkin hopeasta, kuitenkin there is only one UNITED!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
6 kW saunan lämmityksestä kohta 10 euron lisämaksu / kerta
Kokoomuslainen sähköyhtiöiden hallitsema Energiavirasto ehdottaa 5 kW:n rajaa, jonka ylittämisestä tulee lisämaksu. Tark2497571Duunarit hylkäsivät vasemmistoliiton, siitä tuli feministinaisten puolue
Pääluottamusmies Jari Myllykoski liittyi vasemmistoliittoon, koska se oli duunarien puolue. Sitä samaa puoluetta ei enää1423981Oppiiko vasemmistolaiset valehtelun jo kotonaan?
Sillä vasemmistolaiset/äärivasemmistolaiset valehtelee ja keksii asioita omasta päästään todella paljon. Esim. joku vas1182227Olen väsynyt tähän
En osaa lopettaa ja koen huonoa omaatuntoa tästä. Kaikki on muutenkin turhaa ja tekemisesi sattuvat. Tunteita on vain hy261667- 471520
- 331402
Minneapolisin tapauksesta hyvä video
Runoilijan auto oli poikittain tiellä ja kun poliisit lähestyivät sitä, runotyttö painoi reippaadti kaasua. Auto syöksäh3421214Miksi et voi tutustua minuun irl?
Vastaa yleisellä tasolla/ympäripyöreästi, jos pelkäät tunnistamisia.1411012Tiesitkö? Uusi Bachelor on raivannut tietään määrätietoisesti somessa, myös Böckermanin ex-rakas!
Arttu Kilpeläinen tuli julkisuuteen Pernilla Böckermanin rakkaana. Pariskunta päätyi eroon v. 2024. Ex-poliisi Kilpelä8963Milloin palaat
Odotan niin kauan kun vaan jaksan toivoa. Tiedät että sua jäi joku ikävöimään. ❤️23958