Olisiko pelkkä "saunamajuri" jos ei peräti von Ribbentropin etäinen serkku.
Kuka on nimimerkki MAJURI ?
Heinrichs
2272
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
muilla palstoilla aikaisemmin, jutut eivät siitä ole muuttuneet, tyyli sama on surullisenkuuluisan godfingerin ja muiden samanlaisten pellejen kanssa, jotka täällä ovat häiriköineet eri palstoilla, Iron Mike, Heguli, mies savosta ym. ym. Arvaan samojen opiskelijoiden olevan taas asialla, uutinen goldfingeristä kun kertoo että homma ei oikein mennyt putkeen..
Uutinen autopalstalta
Kirjoittanut: kopioituna, 21.1.2003 klo 15.56
Iltasanomat, verkkoliite 21.1.2003:
"Chat-keskustelupalstaa internetissä häiriköinyt espoolainen lukiolainen tuomittiin Helsingin käräjäoikeudessa sakkoihin ja koviin korvauksiin tietoliikenteen häirinnästä ja kunnianloukkauksesta.
18-vuotias koulupoika sai rangaistukseksi 30 päiväsakkoa (180 euroa) ja lisäksi hän joutuu maksamaan palstaa hoitaneelle yhtiölle hieman yli 900 euroa selvittelykustannuksista.
Nuorukainen alkoi lähetellä toissa kesänä autonharrastajien palstalle pitkiä otteita muualta lainatuista kirjoituksista. Nimimerkki Goldfingerin lähettämien tekstien arveltiin olevan peräisin mm. Hitlerin Mein Kampf (Taisteluni) -teoksesta."
Niin sitä pitää Goldfinger..
Näitä pellejä vaan aina siunaantuu jostain..
...lienee opiskellut maanpuolustustieteiden ohella myös oikeustieteitä; tyyli on täsmälleen sama kuin nimimerkillä TUOMARI. Säälittävä tapaus.