no onko kumma että monnanlampea ei "uskalleta" kehittää kun nuori repii ja raastaa paikkoja kun ei ole paikkaa minne mennä ja olla. Kultaisella 80-luvulla kun saatiin paikka missä olla ja rellestää kunhan itse kunnostettiin loppui aika tavalla paikkojen särkeminen, mutta sitten päättäjät huomasi että "white house" kuten se ristittiin oli liian hyvä paikka jättää rahastamatta niin ajettiin paikalliset teinit takaisin kirjastoon ja kioskille. on se kun kaikki ei tajuta. kysykää vaikka Outilta kirjastosta,
kourujäven teinit
voi taikina
3874
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Mäkin haluun jotain tollasta et alkaa tulla tajuttoman himmeetä legendaa.
Gyl niit teinei on ja tule sieltä eilengi punassi kaikki muitagin se ol jottai KLO 18? engä mä siel yksin ollu joo et tälläi täll kertta?
..Valkonen talo oli jees mesta niin kauan kuin se toimi ja valvojia riitti (mm.Riia). Nuorten käyminen hiipui tossa 90 luvun alussa ja kaupunki vuokrasi paikan bändeille.Kirjastossa Outi ja Soile olivat huippu tyyppejä,välillä sitä lähdettiin vahtimestari-Erkin siivittämänä kirjastosta aikast haipakkaa pihalle mut kuukausi taisi olla pisin porttikielto kyseiseen paikkaan,sitten sahaamaan väliä kioski-koulun katos-ylis.....Oi niitä aikoja...:)