...kerrankin valinta meni oikein, sillä Heikelä & Linnanahde on maan paras aamujuontajapari.
Kari Laakson pitäisi olla "hereillä" palkata Jussi & Aki Swelcomin rockkanavalle.
Kari Laakson pitäisi olla "hereillä" palkata Jussi & Aki Swelcomin rockkanavalle.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Ja mistäköhän mahdat puhua? Kuka voitti ja missä?
Tarkoitatko kaupallisten radioiden omia äänestyksiä?
Aika hiljaista on ollut uutisoinnin suhteen.
...valittiin vuoden bändiksi Lordi, vuoden tulokkaaksi Sunrise Avenue ja ainoa huono valinta oli vuoden ulkomainen artisti Juanes (ei prkle), Christian Moustgaard palkittiin rock'n'roll hall of fame valinnalla ja siis Linnanahde ja Heikelä vuoden radiopersoonina.
YLEX:n aamu peestä ja ne muut vielä huonompia
No se herätysliike vasta peestä onkin! Uskalletaan sanoa vi¤¤u radiossa!
Koko viikonloppu oli Cityn hehkutusta, lohdutukseksi kai. Todella läpinäkyvää "palkitsemista".
Tässä otteita lauantain tiedotteesta:
"Vuoden radiojuontajan palkinto jaettiin Jussi Heikelälle ja Aki Linnanahteelle, jotka juontavat Radio Cityn Herätysliikettä. Perusteena raati piti parivaljakon saumatonta ja ammattitaitoista työskentelyä sekä juontajien "hyvää rytmitajua ja anarkismia".
Vuoden äänituotanto oli Herätysliike, joka kesän jälkeen muuttui Hiekkis-sarjaksi. Sen tuotannosta vastasi Kimmo Saarelainen, teksteistä Jussi Suvanto ja spiikeistä Petteri Summanen.
Lisäksi gaalassa nimettiin kaupallisen radion Hall of Fameen Radio Cityn perustaja Christian Mousgaard."
Money talks, bullshit walks...
komeita. tehkää ite parempia ja sanokaa sitten miltä kanavalta voi kuunnella
Eikös M&M valinnut YleX:n vuoden radioksi?
Ja Harri Hakanen vuoden toimittajaksi?
Mitä tämä herätysliikehorina on?
Katso: http://www.marmai.fi/doc.te?f_id=1055306&s=r
On kyllä huvittavia nämä media-alan gaalat. Musiikki & Mediassa, jossa ylex oli yhteistyökumppanina, se pokkasi palkinnot. Kuinka ollakaan, kaupalliset radiot pitivät oman Radiogaalansa, joissa palkintojen saajat löytyivät ihan muualta.
ylex ja rh vuorovuosin jakavat palkinnot
kaupalliset kyllästyivät aikanaan siihen - > oma gaala
RH:lla tatkoitat kai kaupallista Radio Helsinkiä.
Ja onhan siellä SuomiPoppiakin palkittu.
Toisaalta taas musiikkiformaattiradioista on hieman huono palkita muita kuin aamujuontajia koska kaikki muut ovat vain säätä ja vartin sissään tällä tunnilla meidän nettisössöttäjiä. Ja eivätkä he kai muuta saa ollakkaan ettei minuutin spiikkiaika vaan ylity, jokuhan voisi kääntää kanavaa.
on härkönen. jo toisen kerran peräkkäin. asiassa ilmeisesti sattunut jokin erehdys?? saarelainen vastaa kissin tuotannoista.
jolla voitto tuli, teki saarelainen. samainen heebo joka oikeastaan loi cityn nykyisen soundin
Eihän sitä puhelinta edes ollu vielä julkaistu.
Siellä taas varsinainen älyn lähettiläs kommentoimassa 20 vuotta vanhoja juttuja 💩