Voinko laittaa esim. pillifarkut ja nahkasaappaat päälle? Kun minulla on mustat piikkikorkoiset nahkasaappaat ja mustat pillifarkut. Olen nähnyt vain noita puolipituisia housuja saappaiden kanssa niin, että se varsi jää osittain piiloon.
Millä tavalla saappaita pidetään?
kepponen
62763
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Tarkoitat kai pillifarkut nahkasaappaiden päälle. Se voi olla aika vaikeaa jos pillisi ovat kovin pillit. Suosittelen käänteistä järjestystä.
eikös hän juuri tarkoittanut että saappaat päälle? Kai silloin saappaat ovat housujen päällä? ;)
No saappaita käytetää aika yleisesti housunlahkeen päällä ja se on aika trendikästäkin kaiken lisäksi... Mutta heitä ne hemmetin piikkikorot v*****n, niiden aika meni jo ajat sit! Onko ees aitoa nahkaa? Vai muovia/tekomokkaa?
Joo kyllä siis ne pillifarkut sinne alle:).
Nii-in, tolppakorkosaappaita mulla on 90-luvulta vino pino, ynnä muita hirvityksiä. Piikkikorot näyttää hyvältä mun jalassa ja kyllä nää saappaat on ihan pari kuukautta sitten ostettu jonkin sortin "trendiliikkeestä" ilman alennusta:), joten ne taitavat olla ajan tasalla. Ja on ihan aitoa nahkaakin vielä.
Eli on ihan jees jättää varret näkyviin, ei siis ole kuin ratsastamaan menossa?
sovi kaikille.
Sitäpaitsi piikkikorot ne on tulossa takas muotiin ja tolppakorko menossa.
Oli jo aikakin.
mistä olet ostanut mustat pillifarkkusi :)))