Tietääkö kukaan mistä stiga rattikelkkaan saa varaosia?
Vastaukset 19
- cat70
varmaan nuo Stigoja myyvät leluliikkeet ainakin osaavat neuvoa? Varmaan tilaavat sinulle osat.
- Ari
Hei!
Huomasin, että etsit varaosia Stigaan...
Meillä murtui satulan kiinnitysviime keväänä ja nyt tarvisimme uuden satulan...
Josko olet saanut tietoa, mistä niitä voisi kysellä, niin laitatko kiitos viestiä meiliin..
Kiitos etukäteen
Ari Tommola- stiga
Meidän rattikelkan etusuksi hajosi viikonloppuna ja yritämme nyt löytää uuden? Selvisikö sinulle mistä Stigan varaosia voisi löytyä?
- Ari
stiga kirjoitti:
Meidän rattikelkan etusuksi hajosi viikonloppuna ja yritämme nyt löytää uuden? Selvisikö sinulle mistä Stigan varaosia voisi löytyä?
Hei!
Kävin Stigoja myyviä liikeeitä läpi ja kukaan ei tuntunut tietävän mistä niitä saa...Vielä on ongelma ajankohtainen ja josko Sinä saat jostain tietoa niin ilmoita kiitos siitä minullekin
Terveisin
Ari Tommola
' - stiga-iskä
Ari kirjoitti:
Hei!
Kävin Stigoja myyviä liikeeitä läpi ja kukaan ei tuntunut tietävän mistä niitä saa...Vielä on ongelma ajankohtainen ja josko Sinä saat jostain tietoa niin ilmoita kiitos siitä minullekin
Terveisin
Ari Tommola
'Hämeenlinna Prisma ja Hämeenlinnan Anttila (Anttilassa monta euroa kalliimmat) myyvät suksia, prismassa niitä oli reilusti. Joku sanoi että Hongkongkin myy, mutta ainakaan Pirkkalassa ei ollut.
- hahsafg
stiga kirjoitti:
Meidän rattikelkan etusuksi hajosi viikonloppuna ja yritämme nyt löytää uuden? Selvisikö sinulle mistä Stigan varaosia voisi löytyä?
multa voi ostaaa
- Anonyymi
Puuilo, Kärkkäinen,class ohlsson
- Myös osia etsinyt
Prismoista löytynee stigojen varaosia. Hämeenlinnan Prismasta löytyi ainakin vetonaruja, ratteja sekä etu- ja sivusuksia.
- Stigailija
Myös Etolat myyvät varaosia Stigoihin!
- Haarald
Stigailija kirjoitti:
Myös Etolat myyvät varaosia Stigoihin!
Verkkokauppa Puuilo myy Stigan varaosia, postimyynnillä. Etusuksi oli jotain 12e ja sivusukset 15e/kpl.
- El camino
kiitos tiedosta
- varmaan
siis Joo eli halpahallista saa joitain osia. harmi kun se osa millä etu putki (siis se joka yhdistää ratin ja etu-suksen) on kiinni, menee niin helposti rikki kun koittaa temppuilla.
Tietääkö joku alan ammattilainen että löytyykö tähän jotain konstia että se hitsattu ose kestäis ees vähän hyppimistä.
Itse en hitsaus laitteita omista enkä sitä saa takaisin siihen kiinni , onko jotain vara osaa jolla vois kiinnittää sen osan takaisin runkoon.
Olen onnellinen jos joku ymmärsi mitä koko viestissä tarkoitin- ammattikoulussa
moi
mene paikallisen ammattikoulun metallipuolen opettajan puheille. Varmasti hitsaavat kuntoon sulle sen kelkan! - Stigailija
ammattikoulussa kirjoitti:
moi
mene paikallisen ammattikoulun metallipuolen opettajan puheille. Varmasti hitsaavat kuntoon sulle sen kelkan!Etsiskelen Stigaan sivusuksia. Mistähän niitä voisi saada? Puuilosta tilattaessa hintaa tulee n. 40 euroa, saako mistään halvemmalla? Katselin myös Prismasta, josta suksien hinnaksi tulee saman verran. Saako mistään halvempia suksia, ei tarvitse olla Stiga-merkkisiä, kunhan ne vain käyvät Stigaan jotenkin. Olisiko jollakin ylimääräisiä käytettyjä sivusuksia / Stigaa, jolta voisin ostaa ne?
Mielellään saisi postin kautta tilattua. Kiitos! - 7
Stigailija kirjoitti:
Etsiskelen Stigaan sivusuksia. Mistähän niitä voisi saada? Puuilosta tilattaessa hintaa tulee n. 40 euroa, saako mistään halvemmalla? Katselin myös Prismasta, josta suksien hinnaksi tulee saman verran. Saako mistään halvempia suksia, ei tarvitse olla Stiga-merkkisiä, kunhan ne vain käyvät Stigaan jotenkin. Olisiko jollakin ylimääräisiä käytettyjä sivusuksia / Stigaa, jolta voisin ostaa ne?
Mielellään saisi postin kautta tilattua. Kiitos!stiga kelkan varaosia olen ainakin saanut ostettua Rosenback Kauppa (rautia liike) Lapväärttissä,
Krsitiinakaupungissa.sieltä tuntuu löytyvän mitä vain,eikä hinnoisakaan ole moittimista!Palvelee
kaikilla pohjoismaisilla kielillä,kuulin kerran yhden myyjän palvelevan jopa italian kielellä... - Puikolla rappasin
Itse juuri hitsasin etusuksen korvakkeen takaisin kiinni runkoon. Olihan ala-arvoista työtä alkuperäinen hitsaus, hitsipalko vain korvakkeessa, ei ollenkaan sulattanut runkoa.
Stigalle kunniaksi että antoivat uuden kyselemättä mutta tälläinen työ voi olla jo hieman vaarallistakin.
- Pojan pojalle
Tampereen Prismasta löytyy todella hyvin Stiga rattikelkan varaosia. Oli etusuksia, ratteja, vetonaruja ja sivusuksia sekä istuimia.
- stiga-äiti
Meillä stigat olleet käytössä jo vuosia, kolme poikaa kun perheessä on. Jo aikoja sitten totesimme, että varaosia ei kannata erikseen ostella, vaan katsii ostaa se halvin stiga (niitähän on eri hintaisia), siitä saa kaikki varaosat.
- Anonyymi
Mulla oli 80-luvulla poikasena Stiga, muistikuvana että muuten mukava mutta kovemmassa vauhdissa suuntavakavuus äärettömän huono, pienessä laskettelurinteen omaisessa jyrkähkössä mäessä etusuksi alkoi haukkoa puolelta toiselle ja kaatoi ympäri. Jonkinlaista välystä oli ohjauksessa, jos olisi ollut tiukka, varmaan olisi kulkenut paremmin suoraan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Törkeä petosepäily Suomussalmella
Uutisoi maikkari. Uhrin nimiin on nostettu pankkilainaa, hänet on saatu sijoittamaan hevosiin ja ostamaan autoja. Ei ta853751Poliisi etälamautti, sitten pahoinpiteli
Vaikeasti kehitysvammaisen niin vakavasti että kuoli pian sairaalassa. Ei osannut kehitysvammainen heti noudattaa polii4081379Anni Ihamäki saa tylyä kommenttia TTK:sta - Erityisesti tämä "vääryys" ärsyttää
Kaikille ei ole mieleen se, että Anni Ihamäki on mukana uudella Tanssii Tähtien Kanssa -kaudella. Ihamäki saa varsin ty391057Mies, olen pahoillani kun olen kuvitellut
Että pitäisit minusta. En sitä mistään tähdistä kuitenkaan lukenut, mulle vaan tuli jostain semmoinen tunne, kun itse ty72903Päivän Riikka: Pandan suklaatehdas Jyväskylästä Viroon
Menkää töihin! Viroon! --- Liki sata vuotta kestänyt suklaantuotanto makeisvalmistaja Pandan tehtaalla Vaajakoskella pä214885Mitä et ole valmis sietämään ihmissuhteissasi ja miksi?
Aiemmin jo kyseltiin mitkä vaatimukset olivat mielestänne liiallisia. Kyselläänkin nyt sitä, että millaisilla asioilla s286803Tiesitkö? Vappu Pimiän ensimmäinen aviomies ei ole Teemu-rakas
Vappu Pimiä on tätä nykyä naimisissa Teemu Huuhtasen kanssa. Pimiä on toista kertaa naimisissa, sillä ensimmäinen liitto23769Sysmä tarvitsee päätöksiä
Sysmä tarvitsee päätöksiä – ei p*anjauhantaa** Kirjoitan kuntapolitiikan ulkopuolisena tarkkailijana. Sysmän poliittinen25687Älä nyt ylikuormitu vaikka sinusta pidänkin rakas nainen
Tiedän, että olet minulle oikea. En halua pilata tätä juttua malttamattomuudella, mutta epäilen. Haluan vain olla lähel33681Älä katoa elämästäni
Kävelyllä mietin olisitpa varjo takanani vierelläni sivullani Älä katoa koskaan ole siinä pidä kädestäni kiinni ole kan37648