Tietojenkäsittelytiede

Jee eka
41306
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Nörtimpää porukkaa löydät ainakin matematiikan ja fysiikan opiskelijoista. Tai kyllä me ainakin enemmän pillua saadaan.

Äänestä
  • Silti se on nörttitiede.

    Terv. fil. yo. itsekin

    Äänestä

  • On nörttitiede kirjoitti:

    Silti se on nörttitiede.

    Terv. fil. yo. itsekin

    -Hyvä työtilanne
    -Hyvä palkkaus inhimillisillä työajoilla
    -Luova työ

    Kyllä vituttais olla nörtti. Mieluummin menisin vääntämään numeroita KTM:nä paskapalkalla tai OTM:nä aa-toimisto-orjana.

    Äänestä

  • Nörtix kirjoitti:

    -Hyvä työtilanne
    -Hyvä palkkaus inhimillisillä työajoilla
    -Luova työ

    Kyllä vituttais olla nörtti. Mieluummin menisin vääntämään numeroita KTM:nä paskapalkalla tai OTM:nä aa-toimisto-orjana.

    Meni sun KTM vitsi vähän ohi. Itse olen KTM ja suorittamassa toista tutkintoa tietojenkäsittelytieteestä eli olen myös fil.yo.

    Tietojenkäsittelijät saavat uran alussa ehkä parempaa palkkaa kuin KTM:t, mutta jossain kohtaa KTM:t menee ohi. FM:iä kun harvemmin näkee enää yritysten johdossa.

    Tästä syystä itsekin pidän KTM taustaani etusijalla työelämässä, kun kuitenkin haluan edetä projektipäällikön titteliä pidemmälle, esim. toimialajohtajaksi.

    KTM, fil. yo

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


On nörttitiede kirjoitti:

Jee eka

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu