alaselkäkipu

Mulla on ollut aivan hirveetä alaselkäkipua ehkä viikon ajan, välillä helpottaa kylläkin (vapaapäivinä).

Varsinkin oikealle puolelle koskee ja välillä tuntuu että jalka pettää alta, ja pakaraan koskee. Tänään meni ihan älyttömäksi, en pystynyt enää töiden jälkeen kotiin kävelemään reilua kilometriä!

Ootteko muut olleet saikulla tuon takia? Mun on varmaan pakko soittaa huomenna lääkäriin ja kysyä mitä tehdä. Teen seisomatyötä (keittiöalalla) eikä meillä istuta muutaku pikaisesti kahvikupin äärellä sekä ruokatauolla.
3493
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

paitsi vasemmalla puolella. olen ennen raskauttakin ollut selkä vaivainen ja tuntunut samalta kun esim. eilen, kun jalat ei meinannu ottaa alleen, kun "pistää" niin pirusti ihan tonne alas, lähelle häntä luuta ja pakaraa.

sit tietty pelästyin heti et voisko tää liittyä keskenmenoon jotenkin..mää olen kans 9 3. ja sit viel plussana tuli se, että tänään multa hävis kaikki oireet..pahoinvointi, väsymys ym...ja ne on ollu tosi rajuja alusta saakka.
soitin neuvolaan ym.
sain neuvola ajan heti ja sydän äänet ne siellä kuului jytinällä 8)
eli ei hätää...ihan kun rekka oltas otettu päältä pois..

vauho mikä vauhko..

ehkä vaan olo alkaa helpottaan? tai sit jo huominen on taas erilainen.

mut tosiaan saikulla en oo VIELÄ ollu..mut katotaan nyt jos toi uusii ni ei töitä kyl pysty tekeen..mut vahvistaa sitä täytys kuiteskin. mää alotan uimisen.

Äänestä

Kuulostaa iskiakselta. Tukivyö voi auttaa samoin liikunta. Uiminen taitaa olla ainut laji mitä pystyy harrastamaan ilman että kipu tulee pahemmaksi. Käy lääkärissä lepo ja sopiva liikunta auttaa.

Äänestä
  • Lääkärissä tänään kävin ja tämä viikko sairaslomaa.. Antoi vähän vahvempia Panadoleja joita pitäs nyt pari päivää ottaa ihan kuurina. Vähän epäilyttää syödä läkkeitä, mut jos sanoo et ei tee vahinkoa pikkuiselle, ni on kai se sitten uskottava=)

    Kipu on vähän hellittänyt jo, mutta empä tänään töissä olekaan ollut. Sen näkee sitten maanantaina et auttoiko lepo vai pitääkö tehdä jotain särylle! Ihanaa odotusaikaa teille!!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


rv 9+3 kirjoitti:

Mulla on ollut aivan hirveetä alaselkäkipua ehkä viikon ajan, välillä helpottaa kylläkin (vapaapäivinä).

Varsinkin oikealle puolelle koskee ja välillä tuntuu että jalka pettää alta, ja pakaraan koskee. Tänään meni ihan älyttömäksi, en pystynyt enää töiden jälkeen kotiin kävelemään reilua kilometriä!

Ootteko muut olleet saikulla tuon takia? Mun on varmaan pakko soittaa huomenna lääkäriin ja kysyä mitä tehdä. Teen seisomatyötä (keittiöalalla) eikä meillä istuta muutaku pikaisesti kahvikupin äärellä sekä ruokatauolla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu